Przejdź do treści
Źródło artykułu

Hiszpania: podczas weekendu w wypadkach lotniczych zginęło trzech pilotów-instruktorów

Trzech hiszpańskich pilotów latających na samolotach szkoleniowych zginęło podczas weekendu w wypadkach, do których doszło na terenie Półwyspu Iberyjskiego.

Jak poinformował dziennik "El Mundo", pierwszymi ofiarami "czarnego weekendu" hiszpańskiego lotnictwa była para instruktorów, która rozbiła się podczas lotu w podmadryckiej miejscowości San Martin de Valdeiglesias.

Według służb ratowniczych wspólnoty autonomicznej Madrytu 27-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta, którzy pracowali jako instruktorzy pilotażu, zginęli na miejscu podczas upadku maszyny na ziemię.

Dotychczas nie ustalono przyczyny tragicznego zdarzenia, do którego doszło na trudno dostępnych terenach bagien podczas lotu samolotem Tecnam P-Mentor (EC-OBS). Szczegóły dotyczące lotu na stronie: https://www.flightaware.com

Trzecią ofiarą jest hiszpański pilot, który rozbił się lecąc szkoleniowym samolotem Jak-52 w niedzielę w portugalskim mieście Beja.

Do wypadku doszło w portugalskiej bazie wojskowej podczas pokazów lotniczych Beja AirShow, kiedy wskutek zderzenia dwóch wykonujących akrobację maszyn pilotowany przez Hiszpana samolot runął na ziemię.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony