Przejdź do treści
Lądowisko Arłamów-Bircza
Źródło artykułu

O przyszłości lądowiska w Krajnej podczas spotkania w Birczy

Jak poinformował Grzegorz Gągola, wójt gminy Bircza, w dniu 10 stycznia 2022 r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy w Birczy odbyło się spotkanie władz powiatu przemyskiego, powiatu bieszczadzkiego, Lasów Państwowych oraz Hotelu Arłamów z przedstawicielami władz gminy Bircza.

Temat lądowiska Arłamów, przyłączenia obrębu Krajna oraz działki nr 1/1 w miejscowości Wola Korzeniecka do terytorium Gminy Ustrzyki Dolne, od wielu tygodni jest przedmiotem żywego zainteresowania opinii publicznej i budzi niepokój mieszkańców, samorządów.

Kierując się zasadami partnerstwa i współpracy opartej na rzetelności i odpowiedzialności oraz mając na uwadze rozwój regionu i wykorzystanie jego potencjału, wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola podjął decyzję o zaproszeniu do rozmów wszystkie zainteresowane strony.

Niestety z zaproszenia nie skorzystał Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, ani Przewodniczący Rady Miejskiej Ustrzyk Dolnych Arkadiusz Lupa. Nie delegowali również swoich przedstawicieli!

Władze powiatu przemyskiego reprezentował Jan Pączek – Starosta Przemyski i Wojciech Bobowski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, a powiat bieszczadzki – Marek Andruch – Starosta Bieszczadzki oraz Marek Bajda – Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego. W spotkaniu udział wziął także Jan Mazur – Zastępca Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych w Krośnie oraz Antoni Kubicki – właściciel Hotelu Arłamów S.A. Padły poważne deklaracje.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu. Mam nadzieję, że przeprowadzone rozmowy przyczynią się do rozwoju Bieszczad i Pogórza Przemyskiego. Apeluję jeszcze raz do radnych Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych: proszę o roztropność, uchylcie uchwałę nr XLVIII/631/21 z dnia 17 grudnia 2021 r. Usiądźmy do stołu, nie lekceważcie nas. Samorządy muszą działać razem! – apelował Grzegorz Gągola, wójt gminy Bircza.

Spotkanie podsumowała wspólna konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów. Link do konferencji www.sesjeonline.pl/bircza-10-01-2022/


(fot. Grzegorz Gągola/FB)

Na profilu facebookowym Gminy Bircza, w dniu 11 stycznia br. pojawiła się informacja, Burmistrz Ustrzyk Dolnych tłumaczy w TVP Rzeszów brak swojej obecności na spotkaniu w Birczy dot. lądowiska i podjętej próby zmiany granic naszych gmin, bezprzedmiotowością takiego spotkania. Więcej w materiale filmowym na stronie www.rzeszów.tvp.pl

Jednocześnie do UG w Birczy trafia pismo od przewodniczącego Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych, który usprawiedliwia brak możliwości udziału w spotkaniu zarówno swojego jak i burmistrza innymi zobowiązaniami służbowymi.

"Jesteśmy ciekawi, kto jest partnerem do rozmów dot. ww. tematów dla pana Romowicza⁉️, skoro nie osoby obecne na spotkaniu w Birczy: nie wójt i starosta wraz z przewodniczącymi rad gminy i powiatu, których terytorium chce przejąć. Nie starosta i przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego, nie przedstawiciel Lasów Państwowych RDLP w Krośnie, zarządzających w imieniu skarbu państwa gruntami lądowiska. Wg nas grzechem i zaniechaniem byłoby nieskorzystanie wreszcie z rad oraz pomysłów obecnego na spotkaniu w Birczy Pana Antoniego Kubickiego, właściciela Hotelu Arłamów, wielkiego przedsiębiorcy, można rzec wizjonera – twórcy śmiałych planów i idei, które jak niejednokrotnie udowodnił, potrafi wcielić w życie z korzyścią dla całego naszego regionu." – czytamy we wpisie na stronie Gminy Bircza.

Poniżej pismo od przewodniczącego Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych.


Przeczytaj również:
Samolotem w Bieszczady. Co wiemy o planowanym lotnisku w Ustrzykach Dolnych?
Co dalej z planami Gminy Ustrzyki Dolne dot. budowy portu lotniczego
Gmina Ustrzyki Dolne ma w planie budowę portu lotniczego

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony