Przejdź do treści
Eurocanards w locie (fot. AeroTime News)
Źródło artykułu

Quiz: jak dobrze znasz europejskie myśliwce?

Dla laika trzy najnowsze europejskie myśliwce – Eurofighter Typhoon, Dassault Rafale i Saab JAS 39 Gripen – mogą wyglądać niemal identycznie. Wszystkie mają skrzydła delta i ster wysokości (zwany canardem) znajdujący się w części dziobowej przed skrzydłami zamiast konwencjonalnego ogona. Stąd nazwa nadana tej generacji europejskich myśliwców: Eurocanards. Ale jak dobrze znasz te samoloty?

Portal AeroTime przygotował Quiz, w którym fani lotnictwa będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat europejskich myśliwców.

Uczestnicy Quizu powinni być przygotowani na pytania o to, który z samolotów mógłby nosić honorowy tytuł pierwszego Eurocanarda? Który z kultowych Eurokanardów wystartował jako pierwszy w lipcu 1986 roku? A także, który z Eurokanardów wszedł do służby jako pierwszy?

Warto też wiedzieć co nieco o tym, który z europejskich myśliwców jest wykorzystywany przez największą liczbę krajów, a także czy któryś z nich był kiedykolwiek przeznaczony do przenoszenia broni jądrowej.

Quiz składa się z 10 pytań. Czy jesteś na bieżąco z informacjami o myśliwcach europejskich?

Jesteś ciekawy o jakie szczegóły jeszcze zapytano w Quizie? Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat europejskiego lotnictwa wojskowego na stronie www.aerotime.aero

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony