Nowa infrastruktura lotnicza MGGP Aero
Święto Lotnictwa Polskiego było w tym roku okazją do upamiętnienia sukcesów polskiego lotnictwa, jego pięknej historii oraz wspomnienia panteonu niezwykłych osobowości. Przy tak wspaniałej okazji dokonano również oficjalnego odbioru nowego hangaru MGGP Aero.
Pierwszą łopatę symbolicznie wbito na budowie rok temu. Realizacja prac konstrukcyjnych trwała bardzo krótko, bo tylko 3 miesiące. Od początku zakładano, że wszystkie samoloty muszą znaleźć schronienie pod dachem jeszcze przed zimą. Ze względów pogodowych część prac była zaplanowana na wiosnę tego roku. Obiekt wykończono, m.in. wylewając płytę przed hangarem czy nakładając specjalną powierzchnię epoksydową na posadzkę. Od wiosny obiekt był intensywnie wykorzystywany przez załogi. W hangarze obecnie parkuje sześć samolotów MGGP Aero, ale jego powierzchnia i rozpiętość bramy pozwalają na ustawienie dodatkowych sześciu statków powietrznych.
Największą zaletą obiektu jest zaledwie 200-metrowy odcinek dzielący płytę sprzed hangaru z wjazdem na teren Lotniska Rzeszów-Jasionka. Po przejechaniu kolejnych 200 metrów samoloty MGGP Aero mają możliwość korzystania z drogi startowej o wymiarach 3200 × 45 m, będącej drugą (ex aequo z Pyrzowicami) co do długości po stołecznym Lotnisku Chopina.
MGGP Aero poza działalnością fotogrametryczną wspiera również młodych adeptów lotnictwa. Spółka podjęła współpracę z Ośrodkiem Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie, aby umożliwić zdobycie doświadczeń oraz rozszerzenie osiągnięć zawodowych studentom i absolwentom tej uczelni. Obie strony zobowiązały się do organizowania procesu rekrutacji na stanowisko pilota, ale także do promowania lotnictwa cywilnego oraz sportów lotniczych wśród młodzieży szkolnej. Podpisane porozumienie ma również umożliwić wymianę doświadczeń dotyczących procesu kształcenia lotniczego poprzez organizację praktyk studenckich, w tym szczególnie związanych z wykonywaniem lotów fotogrametrycznych.
MGGP Aero jest wiodącą firmą branży fotogrametrycznej specjalizującą się w wysokorozdzielczych zdjęciach lotniczych, skaningu laserowym oraz analizach teledetekcyjnych środowiska w Polsce. Realizuje kompleksowe usługi w dziedzinie analiz przyrodniczych, inwentaryzacji walorów i ich zagrożeń z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii teledetekcyjnych. W skład zaplecza technicznego wchodzą samoloty i ponad 30 różnego typu sensorów. MGGP Aero posiada 17-letnie doświadczenie w lotnictwie, a od roku 2014 należy do Krajowego Klastra Kluczowego „Dolina Lotnicza”.
Komentarze