Przejdź do treści
Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych w gdańskim porcie lotniczym (fFot. Morski OSG)
Źródło artykułu

Gdańsk: nie poleciał do Norwegii za "żart" o granacie w bagażu

57-letni mieszkaniec Elbląga w dniu 27 października na gdańskim lotnisku stwierdził, że w bagażu ma granaty. Mężczyzna nie został wpuszczony do samolotu lecącego do Norwegii. Funkcjonariusze Straży Granicznej ukarali go mandatem. W jego bagażu nie znaleziono niebezpiecznych przedmiotów.

"W piątek Straż Graniczna interweniowała na gdańskim lotnisku wobec 57-letniego mieszkańca Elbląga. Podczas odprawy na lot do Norwegii mężczyzna powiedział, że w jego bagażu są granaty" – podał rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Wyjaśnił, że strażnicy graniczni po sprawdzeniu bagażu nie znaleźli niebezpiecznych przedmiotów. "Podróżny przeprosił za swoje zachowanie" – relacjonował Juźwiak.

Funkcjonariusze SG ukarali mężczyznę mandatem. Decyzją kapitana samolotu 51-latek został wycofany z rejsu do Stavanger.

Była to 51 w tym roku interwencja funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku wobec osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska.

W poprzednich miesiącach funkcjonariusze ukarali mandatami m.in. 35-latka z woj. kujawsko-pomorskiego, który stwierdził, że w bagażu ma bombę i pistolet, 49-latkę z woj. pomorskiego, która "zażartowała", że posiada w bagażu broń oraz 38-latka, który sugerował, że posiada w bagażu dwa granaty. W ich walizkach nie znaleziono niebezpiecznych przedmiotów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony