Fundacja przyznaje stypendia na odbycie szkolenia lotniczego

Kansas State University professional pilots

Dwudziestu trzech uczniów-pilotów Stanowego Uniwersytetu Kansas uzyskało tego lata uprawnienia lotnicze, co było możliwe dzięki stypendiom przyznanym przez Fundację Connor Burton Aviation. Wartość dofinansowania wyniosłą łącznie 70 tys. dolarów.

„Stypendia pozwoliły na kontynuowanie szkolenia praktycznego i intensywne zdobywanie nalotu w czasie sezonu letniego”, powiedział Mark Friesen, dyrektor ds. rozwoju dla K-State Salina University. „Bez tego hojnego daru większość studentów nie miałaby szans na szybkie odbycie szkolenia w powietrzu”, dodał. „Gdyby nie stypendium, nie uzyskałabym licencji w tym sezonie”, dodała Chelsea McChesney, jedna z beneficjentek programu.

„Zazwyczaj liczba godzin lotu w miesiącach letnich spada, a w tym roku mieliśmy tylu studentów, że nie pamiętam, żebyśmy taki wynik osiągnęli kiedykolwiek wcześniej”, wyjaśniał Friesen. „Celem Fundacji Burton jest zapewnienie uczniom pilotom możliwości zdobywania nalotu i uprawnień, tak aby mogli oni spełniać swoje marzenia”, dodał Jan Burton, dyrektor Fundacji.

Źródło: GA News
comments powered by Disqus