Przejdź do treści
Wystawa "Skrzydlate Myślenice" (fot. Muzeum Niepodległości w Myślenicach)

Wystawa "Skrzydlate Myślenice"

Czy Myślenice mają coś wspólnego z lotnictwem? Oj tak i to wiele...

Muzeum Niepodległości w Myślenicach rusza pełną parą z realizację autorskiego projekty #SKRZYDLATEMYŚLENICE, na który pozyskało środki (26 tys. złotych) z Programu Wieloletniego "Niepodległa".

Projekt zakłada popularyzowanie bogatej i fascynującej historii lotników ziemi myślenickiej. Nadszedł czas na kolejny już (po akcji zbierania pamiątek) etap projektu czyli otwarcie wystawy pt. "Skrzydlate Myślenice", które odbędzie się 30 września 2022 r.(piątek) godzina 17:00.

Wystawa składać się będzie z dwóch filarów. Jeden z nich to część narracyjna – na 28 planszach przedstawiona zostanie historia polskiego lotnictwa począwszy od 1918 roku oraz sylwetki 40 lotników związanych z Myślenicami i ziemią myślenicką.

W drugiej części o charakterze ekspozycyjnym Muzeum pokaże liczne pamiątki związane z polskim lotnictwem oraz myślenickimi lotnikami.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy "Skrzydlate Myślenice" do Muzeum Niepodległości w Myślenicach przy ul. Traugutta 11. Wystawę będzie można oglądać do 13 listopada 2022 r.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony