Kolejne zamówienie na odrzutowce Bombardier Learjet 75

Learjet 70 i 75

W ostatnich dniach nieujawniony klient złożył w zakładach Bombardiera zamówienie na 9 egzemplarzy lekkiego odrzutowca biznesowego Learjet 75. Kanadyjski producent informuje, iż podpisana umowa opiewa na sześć biznes jetów oraz trzy kolejne w opcji i warta jest od 83 mln do 124 mln dolarów (w zależności od wybranego wariantu).

Learjet 75 został wprowadzony do sprzedaży w 2013 r., jako odnowiona wersja Learjeta 45XR, który z kolei powstał na bazie wprowadzonego na rynek 12 lat wcześniej Learjeta 40, pierwszego superlekkiego odrzutowca biznesowego. Warty 13.8 mln dolarów model Learjet 75 wyposażony jest w silniki Honeywell TFE731-40BR, panel Garmin G5000 oparty na systemie wizji syntetycznej oraz posiada odnowione wnętrze.

Odrzutowiec z dwoma pilotami i czterema pasażerami na pokładzie może osiągać prędkości dochodzące do 0,75 Macha i wykonywać loty o długości do 3700 km, co pozwala mu bezpośrednio operować pomiędzy Los Angeles, a Toronto, jak również Bombajem i Bangkokiem. Aktualnie na całym świecie jest użytkowanych prawie 40 samolotów tego typu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.bombardier.com

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus