Icon A5 doświadcza opóźnień w produkcji

ICON A5

Firma Icon Aircraft poinformowała, że zmniejsza tegoroczną produkcję latającej amfibii (modelu Icon A5) z planowanych 175 egzemplarzy do zaledwie 20. Powodem są niezadowalające wyniki kwartalnej kontroli jakości podzespołów przysłanych przez dostawców, a także jakość końcowego produktu.

Icon A5 to wspaniale zaprojektowany samolot, który daje ogromną przyjemność z latania, ale szczerze mówiąc, potrzebujemy bardziej skupić się na dopracowaniu procesu jego produkcji. Musimy zwolnić i kroczyć powoli, zanim zaczniemy biec – powiedział dyrektor generalny Icon Aircraft, Kirk Hawkins.

Dwumiejscowa amfibia o chowanym podwoziu zyskała zainteresowanie ponad tysiąca klientów. Spowolnienie produkcji oznacza wydłużenie czasu oczekiwania co najmniej o rok.

ICON A5 posiada składane skrzydła ułatwiające transport na przyczepie lub przechowywanie w garażu. Jego kokpit wykonany jest z kompozytów w stylizacji motoryzacyjnej i jak twierdzi przedstawiciel firmy, zamysłem podczas prac projektowych była "fuzja wyjątkowej inżynierii z projektem produktu światowej klasy". Samolot jest napędzany silnikiem Rotax 912iS.

Firma do tej pory zbudowała siedem egzemplarzy A5, jednak nie ujawnia ile trafiło już w ręce pierwszych klientów.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus