Gulfstream G650 wchodzi w końcową fazę certyfikacji

Gulfstream G650

Firma Gulfstream poinformowała, iż w ostatnim czasie został oblatany siódmy egzemplarz testowy odrzutowca biznesowego G650. 10 listopada maszyna wykonała godzinny lot, w czasie którego testowano funkcjonalność podstawowych systemów pokładowych. Producent spodziewa się, że do końca bieżącego roku przekaże odbiorcom od 10 do 12 egzemplarzy napędzanego silnikami Rolls-Royce BR725 statku powietrznego. Maszyna ma wejść do użytku na początku 2012 r.

Gulfstream przewiduje zdobycie wstępnego certyfikatu jeszcze w tym roku i zapowiada, że pełną certyfikację uzyska w pierwszym kwartale 2012 roku. Spółka zorganizowała także serię spotkań z pierwszymi 30 klientami odrzutowca oraz 30 oczekującymi na inny nowy model G280, który również zadebiutuje w przyszłym roku. Seminaria miały na celu przygotowanie odbiorców do rozpoczęcia eksploatacji tych maszyn.

"Podzieliliśmy się z nimi zakresem problemów, które wystąpiły w trakcie certyfikacji samolotu i je dokładnie omówiliśmy. Jest to kluczowy element bezpiecznego wejścia maszyny do eksploatacji", powiedział Mark Burns, doradca prezesa firmy Gulfstream. Przez następne kilka lat, produkcja G650 będzie rosła w tempie 10 samolotów rocznie, dodał. Firma ma nadzieję, że opcjonalne wyposażenie wnętrza, które zostało opracowane na podstawie wersji stosowanej w modelach G450 i G550, zapewni nową jakość użytkownikom maszyn tego typu.

Wersja wnętrza Elite oferuje więcej miejsca, a podróżujący będą mieli do dyspozycji oparty na urządzeniu iPad dotykowy system zarządzania kabiną. "Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy odnośnie nowego wnętrza", powiedział Lewis. "Ludzie, którzy są zaznajomieni z kabiną G450 od razu zauważają różnice. Nowe wersja jest jaśniejsza i przestronniejsza", dodał.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus