FireBirds wystąpią w Rybniku

Grupa FireBirds (fot. dniaeroklubu.pl)

Grupa akrobacyjna FireBirds wystąpi w Rybniku podczas Dni Aeroklubu, które odbędą się 20-21.06.2015r. Grupa oficjalnie zadebiutowała podczas ubiegłorocznego pikniku lotniczego w Rybniku. Wtedy też, w drodze konkursu, wybrana została jej nazwa - Firebirds. I choć członkowie grupy, że jest to nazwa robocza, nadal pod nią występują i tak już prawdopodobnie pozostanie.

Miło znowu będzie gościć w Rybniku trójkę świetnych pilotów, którzy zaprezentują się w nowym programie.

Nową polską grupę akrobacyjną "FireBirds" tworzą trzej piloci, znani dotychczas z osiągnięć w indywidualnej akrobacji samolotowej. Zespół oficjalnie zadebiutował na pokazach "Dni Aeroklubu" w Rybniku w 2014 roku. Łącząc pasje do latania i doświadczenie, piloci utworzyli formację prezentującą w powietrzu urozmaicone figury akrobacji lotniczej oraz niezwykłą precyzję pilotażu. Choć grupa jest nowa to nazwiska ją tworzące są dobrze znane fanom akrobacji lotniczej:


Sebastian Nowicki, Adam Labus, Łukasz Świderski - FireBirds (fot. dniaeroklubu.pl)

- Adam Labus (samolot Zlin 50LS) latający na pozycji lidera, jest wielokrotnym uczestnikiem miedzynarodowych i krajowych zawodów w akrobacji lotniczej, instruktor ma na swoim koncie wychowanie wielu znanych pilotów akrobacyjnych. Obecnie pracuje latając jako pilot dyspozycyjny na samolocie Cessna 206. Adam spędził w powietrzu ponad 3500 godzin.

- Łukasz Świderski (samolot Extra 330 SC) lewoskrzydłowy, mistrz polski z roku 2013 w akrobacji samolotowej. Nalot życiowy Łukasza to około 500 godzin, jednakże większość tego czasu poświecił na doskonalenie trudnej sztuki akrobacji lotniczej.

- Sebastian Nowicki (samolot Extra 330 LC) prawoskrzydłowy, wielokrotny uczestnik krajowych i miedzynarodowych zawodów w akrobacji samolotowej. Pracuje dla jednej z najwiekszych niskokosztowych linii lotniczych w Europie środkowo-wschodniej. Jako pilot cywilny, kapitan Airbusa 320, oraz czynny zawodnik akrobacji lotniczej, w powietrzu spędził 7500 godzin.

Przeczytaj również:
Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu 2015 - Rybnik

Źródło: dniaeroklubu.pl
comments powered by Disqus