W jakim stopniu Brexit wpłynie na lotnictwo?

Brexit

23 czerwca, podczas ogólnokrajowego referendum, obywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej. Jest to wydarzenie bez precedensu, które z pewnością w olbrzymim i wciąż nieznanym stopniu, wpłynie na całą światową gospodarkę, w tym lotnictwo.

Nie od dziś wiadomo, że przemysł lotniczy jest bardzo czuły na wszelkie zawirowania na światowych rynkach, a trzeba podkreślić, do tej pory żadne z nich nie było tak znaczące. Jak zatem będzie w przyszłości funkcjonowała Eurocontrol, EASA, SES (Single European Sky), koncepcja FAB-ów czy też Otwartego Nieba? Jak będą się rozwijały przewozy lotnicze? Aktualnie oferta tanich linii lotniczych w naszym kraju w znacznym stopniu opiera się na przewozach na Wyspy Brytyjskie.

Jeszcze za wcześnie na formułowanie daleko idących wniosków, jednak można pokusić się o rozpoczęcie dyskusji, jak wczorajsza decyzja Brytyjczyków może naszą zmienić lotniczą rzeczywistość. I w tym miejscu chcielibyśmy zaprosić Was, czytelników portalu Dlapilota.pl, do merytorycznej dyskusji i przedstawienia w komentarzach własnych przemyśleń na ten temat.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus