Tankujesz do 1000 litrów Jet A1? Dolicz 0,50 zł za każdy litr

Jet A1 only

W związku ze zmianą modelu biznesowego w Grupie ORLEN od 1 stycznia 2014 roku PKN ORLEN rozpoczął bezpośrednią sprzedaż paliw JET A-1 oraz AVGAS 100LL do przewoźników lotniczych, a nie jak było to dotychczas za pośrednictwem firmy Petrolot.

Ta ostatnia w chwili obecnej pełni jedynie funkcję agenta obsługi naziemnej odpowiedzialnego za organizowanie czynności tankowania i usług magazynowania w Portach Lotniczych.

Jak czytamy na stronie internetowej PKN Orlen – „Zmiana ta jest efektem wdrażania kolejnego etapu strategii sprzedaży paliw w Grupie Kapitałowej ORLEN. Naszym celem jest dalsza optymalizacja sprzedaży oraz uspójnienie i uporządkowanie systemu sprzedaży paliw w Koncernie – powiedział Marek Podstawa, Członek Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN”. Dodał, że „Jednocześnie spółka Petrolot otwiera się na innych dostawców paliw udostępniając na rynkowych zasadach swoje magazyny w portach lotniczych oraz infrastrukturę niezbędną do tankowania statków powietrznych”.

Niestety wraz ze wspomnianymi zmianami pojawiły się nowe opłaty związane z zakupem paliwa JET A-1. Pod tabelą z cennikiem tegoż paliwa pojawiły się następujące informacje.

Dla tankowań poniżej 1 000 litrów powyższa cenna winna być powiększona o 0,50PLN za każdy litr (500 PLN za m3).
Dla tankowań poza godzinami pracy filii powyższa cenna winna być powiększona o 1,60PLN za każdy litr (1 600 PLN za m3).

Na chwilę obecną nie udało nam się dowiedzieć czym podyktowane było wprowadzenie powyższych opłat. Uzupełnimy informację jak tylko uda nam się skontaktować z przedstawicielami PKN Orlen.

Czytaj więcej: PKN Orlen przejął od Petrolotu sprzedaż paliw lotniczych

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus