Śladami Dedala - budowa symulatora lotniczego zwycięzcą „Projektu z klasą”

KSL Gimnazjum Sierakowice

Miesiąc temu pisaliśmy na łamach dlapilota.pl o niezwykłym projekcie jakiego podjęli się uczniowie z Koła Symulacji Lotniczych Gimnazjum Sierakowice. Dzięki pomocy dyrektora szkoły udało się zbudować skromny kokpit symulatora, na którym uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia praktyczne podczas zajęć. Ma on oznaczenie KSL-1. Jest to jedyny tego typu symulator w gimnazjach w Polsce. W ramach projektu uczniowie rozbudują symulator o zespół połączonych wyświetlaczy, konstruując w ten sposób panoramiczną kabinę samolotu.

Uczniowie wzięli udział w konkursie „Projekt z klasą”, który organizowało wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. W rywalizowały 283 projekty. Projekt z Sierakowic zachwycił Komisję Konkursową, która postanowiła przyznać Nagrodę Specjalną - grant w wysokości 5000zł na realizację projektu nr 15 „Śladami Dedala - budowa symulatora lotniczego”. Nowa Era symulacji lotniczej w Gimnazjum w Sierakowicach.

Serdecznie gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

Rezultatem projektu będzie wzrost kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego, elektroniki i mechatroniki wśród wszystkich uczniów zainteresowanych lotnictwem. Ponadto w dalszym ciągu kontynuowane będzie szkolenie lotnicze zgodnie z zatwierdzonym przez Dyrekcję programem, co wzbogaca wiedzę z zakresu geografii, matematyki czy fizyki. Dodatkowo rezultatem będzie wzrost samooceny uczniów biorących udział w projekcie, mobilizacja do nauki i zrozumienie wartości pracy zespołowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że szkoła zostanie wzbogacona w nowoczesne metody dydaktyczne wypracowane podczas trwania projektu, co będzie w zasadzie wartością dodaną projektu.

W imieniu laureatów dziękujemy wszystkim Czytelnikom dlapilota.pl, którzy swoimi głosami wsparli projekt i tym samym przyczynili się do jego wygranej.

Pełny opis inicjatywy młodych ludzi znajduje się na stronie wydawnictwa Nowa Era.

Pozostałe nagrodzone w konkursie projekty znajdziecie na stronie nowaera.pl
 
Czytaj również:
Śladami Dedala - budowa symulatora lotniczego

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus