Samoloty dla VIP-ów

Tu-154, źródło: www.money.pl

W ostatnim czasie docierało wiele informacji na temat planów zakupu nowych samolotów dla przedstawicieli Rządu i Prezydenta. Obie strony zgodne są co do konieczności zakupu nowych maszyn jednak o wiele gorzej jest z realizacją tego planu. Temat systematycznie powraca przy okazji każdej awarii, obecnie eksploatowanych przestarzałych samolotów. Zwykle kończyło się tylko na zmianach planów podróży.

Prawdopodobny przetarg na zakup maszyn ma się odbyć w pierwszej połowie tego roku i potrwać do końca 2009 roku, a zakup pierwszych dwóch samolotów planowany jest na przełom 2010 i 2011 roku. Terminy te, związane są oczekiwaniem na realizację zamówienia, nie wykluczone jednak, że w związku z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym i spadkiem ilości zamówień na samoloty termin ten może być przyspieszony.

Za realizację zamówienia odpowiedzialne są Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jak udało się nam dowiedzieć, w jednych z tych instytucji 8 stycznia odbędzie się spotkanie przedstawicieli MON, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta, Sejmu i Senatu w sprawie określenia potrzeb związanych z samolotami dyspozycyjnymi. O efektach spotkania poinformujemy na bieżąco.

Paweł Kralewski


Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus