Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rosyjska komisja obwinia pilota o doprowadzenie do katastrofy Superjet 100 linii Aeroflot

Rosja zakończyła dochodzenie w sprawie katastrofy samolotu Sukhoi Superjet 100-95 (znaki rejestracyjne RA-89098) należącego do linii Aeroflot. 5 maja br. samolot wykonywał lot SU-1492 z lotniska Szeremietiewo do Murmańska, ale chwilę po starcie jego załoga podjęła decyzję o powrocie do Moskwy. Podczas twardego lądowania konstrukcja zapaliła się, w wyniku czego zginęło 41 osób.

Teraz rosyjscy śledczy planują formalnie oskarżyć kapitana rejsu o doprowadzenie do wypadku i śmierci 41 z powodu zaniedbania swoich obowiązków. Powołując się na niezidentyfikowane źródło blisko rosyjskiego Komitetu Śledczego, media informują, iż winą za wypadek został obarczony kapitan Denis Evdokimow.

Evdokimow zaprzecza postawionym przeciwko niemu zarzutom, a jego adwokat podkreśla, że wnioski obrony o przeprowadzenie niezależnego dochodzenia w sprawie zostały odrzucone. W październiku br., Swetlana Petrenko, będąca oficjalnym przedstawicielem rosyjskiego komitetu śledczego, powiedziała, że działania pilota, który kontrolował lot samolotu, przeprowadzone zostały z naruszeniem ustalonych zasad, co spowodowało zniszczenie i zapalenie się konstrukcji, a w konsekwencji śmierć 40 pasażerów i jednego członka załogi.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony