Policyjny "Sokół" po dyżurze w Tatrach odświeżony

Policyjny W-3 "Sokół" podczas serwisu w Krakowie (fot. Krygol)

Kilka dni temu policyjny W-3 "Sokół" – na co dzień stacjonujący w bazie w Krakowie – zakończył służbę po polskiej stronie Tatr.

Śmigłowiec od 1 października pomagał w akcjach ratunkowych prowadzonych w górach przez ratowników TOPR. Podczas 85 lotów, które w sumie trwały prawie 47 godzin, pomocy udzielono 44 osobom.

Teraz policyjny "Sokół" sam otrzymał pomoc. Po zakończonej służbie w Tatrach stanął właśnie na serwis w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tam też pracownicy firmy Krygol wraz z Gtechniq Polska zajęli się śmigłowcem. Tym razem "Sokół" policyjny stacjonujący w Krakowie został całkowicie odświeżony zewnętrznie.

Będąc w Zakopanem i wykonując prace dla TOPR zobaczyłem policyjnego "Sokoła", który lekko mówiąc przy śmigłowcu TOPR-u wyglądał blado. Postanowiłem odjąć mu kilka lat z wyglądu – mówi Łukasz Krynicki, właściciel firmy Krygol.

 
(fot. Krygol)

Wypolerowaliśmy powłokę lakierniczą, szyby oraz łopaty wirników. Cała maszyna została zabezpieczona powłoką aero, która od kilku lat doskonale sprawdza się na śmigłowcu Sokół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Te same powłoki latają już na kilku maszynach Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a w najbliższym czasie wszystkie śmigłowce LPR będą zabezpieczone – opowiada.

  
(fot. Krygol)

Radość i niedowierzanie mechaników jak zmienia się maszyna jest fantastycznym przeżyciem – dodaje.

To dla nas wielki zaszczyt i powód do dumy, należeć do elity, która ma możliwość opieki nad tymi maszynami. Dziękujemy za zaufanie. Wykonaliśmy naszą prace oczywiście gratis – podsumowuje Łukasz Krynicki.


(fot. Krygol)


Przeczytaj również:
Śmigłowiec TOPR na przeglądzie
Policyjny "Sokół" zakończył służbę w górach

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus