Pierwsze samoloty transportujące sprzęt ochronny wylądowały już w Polsce

Pierwszy samolot z Chin z transportem sprzętu ochronnego na Lotnisku Chopina (fot. kadr z filmu na youtuce.com)

"Bariery usunięte" – napisał w czwartek na Twitterze Prezydent Andrzej Duda, informując o lądowaniu pierwszego samolotu z Chin z transportem sprzętu ochronnego dla służb medycznych.

Bariery usunięte. Na Okęciu wylądował pierwszy z kilku samolotów, którymi dziś i w najbliższych dniach przyleci do Polski indywidualne wyposażenie ochronne dla służb medycznych zakupione w Chinach przez różne polskie instytucje (ARP, ARM, KGHM) – napisał Andrzej Duda.

W czwartek rano Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia. Niedawno, tuż przed godziną 14:00, w Warszawie wylądował również drugi samolot – B787 Dreamlliner LOT-u. W sumie oba samoloty przywiozły 600m3 (14 palet) ładunku ze sprzętem medycznym, który jest niezbędny w walce z koronawirusem.

Trzeci samolot – jak dodał – powinien wylądować w nocy z czwartku na piątek. Szef Gabinetu Prezydenta informował też, że uzgodnione są już też kolejne transporty.

O tym, że w czwartek ma dotrzeć do Polski transport wyposażenia medycznego z Chin poinformował w środę Prezydent Andrzej Duda. Wśród zamówionych materiałów znaleźć mają się maseczki, kombinezony, gogle ochronne, rękawiczki jednorazowe. Prezydent poinformował, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

O lądowaniu pierwszych transportów napisał też na Twitterze Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera: – Dziś w Warszawie wylądowały pierwsze samoloty z wyposażeniem medycznym z Chin. Po rozmowie Prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Chin od przyszłego tygodnia uruchamiamy most powietrzny, który będzie przewoził wyłącznie towary niezbędne do ochrony medycznej służb!

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus