Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w Toruniu

Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w Toruniu (fot. Aeroklub Pomorski)

W Toruniu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Zawody będą rozgrywane do 11 sierpnia 2019 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego. Zawody odbywać się będą pod patronatem honorowym Prezydenta RP i Niepodległej. Współorganizatorem jest Gmina Miasta Toruń.

Do udziału w mistrzostwach zgłosiło udział blisko 50 pilotów z dziewięciu krajów: Finlandii, Francji, Niemiec, Litwy, Polski, Rumunii, Rosji, Ukrainy oraz USA. Polskę reprezentować będą Robert Kowalik, Mirosław Wrześniewski, Rafał Przybylak, Bartłomiej Pyzik, Maciej Pospieszyński, Wojciech Grzechowiak, Marek Choim oraz Adrian Szuman.

Renoma polskich lotników jest szeroko znana w świecie. Ich talent i cieszące nas wszystkich sukcesy stwarzają gościom z całej Europy trudne wyzwanie. Zdaniem Jerzego Makuli, prezesa Aeroklubu Polskiego, poziom zawodów w Toruniu będzie bardzo wysoki.

1 sierpnia odbył się oficjalny trening. Pierwsze konkurencje natomiast zaplanowano na 2 sierpnia od godz. 9:00. O godz. 17:00 odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw

Zawody będą rozgrywane od godz. 9:00 do 18:00. W głównym budynku lotniska zlokalizowany będzie punkt informacyjny. Do piątku 9 siernia rozgrywane będą kolejne konkurencje akrobacyjne, sobota – 10 sierpnia jest dniem rezerwowym. Tego dnia odbędzie się ceremonia zakończenia Mistrzostw.

Na zakończenie Mistrzostw, 10 sierpnia, zaplanowano atrakcje dla mieszkańców Torunia: dekoracja laureatów, wieczorne pokazy mistrzów, koncerty zespołów lokalnych: Kapela Ludowa, Czaqu Walczak, Katiusza.

11 sierpnia samoloty będą odlatywać do swoich macierzystych lotnisk.

Zapraszamy pasjonatów lotnictwa i akrobacji samolotowej do przybycia na lotnisko Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu i kibicowania zawodnikom.

Strona internetowa zawodów: www.eaac2019.eu

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus