I Bieg Instytutu Lotnictwa już za nami - sprawdź wyniki!

19 października 2014 r., na terenie Instytutu Lotnictwa przy Al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie odbył się otwarty dla wszystkich bieg na dystansie 5 km o puchar Dyrektora Instytutu. Jak poinformowali organizatorzy, zawody miały na celu popularyzację biegania oraz upowszechnienie i przybliżenie informacji na temat lotnictwa. Dzięki łaskawej jesiennej pogodzie, na linii startu pojawił się komplet prawie czterystu biegaczy.

Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja Dlapilota.pl, a co istotne, nie tylko rejestrowaliśmy przebieg zawodów, ale również braliśmy w nich czynny udział. Wszystkim, którzy zapisali się do naszej drużyny, serdecznie dziękujemy. Przypomnijmy się, iż uczestnicy zawodów zmierzyli się ze sobą na dystansie 5 km na trasie prowadzącej alejkami Instytutu Lotnictwa. Startujący w biegu głównym otrzymali atrakcyjny pakiet startowy (koszulka techniczna i worek na buty) oraz pamiątkowy medal po dotarciu do mety. Dla najmłodszych został natomiast zorganizowany „Bieg Krasnala", gdzie na trasie o długości 100 m zmierzyły się ze sobą dzieci w wieku do lat 7.

W kategorii Open I miejsce zdobył Kamil Jastrzębski z czasem 15 min 10 s, drugie Piotr Mielewczyk (15 min 33 s), a trzecie Paweł Raczyński (16 min 04 s). W kategorii Open Branży Lotniczej na pierwszym miejscu uplasował się Radek Serwiński, na drugim Łukasz Syska, a na trzecim Piotr Dyląg. W kategorii Open Student na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Jastrzębski, na drugim miejscu uplasował się Piotr Mielewczyk, a na trzecim Paweł Biały.