Air Games - wesprzyj powstanie nowej gry dla fanów lotnictwa

Air Games - nowa gra lotnicza

Przemek Wypasek, konstruktor gry, już od dekady nosił się z zamiarem połączenia pasji modelarskiej i kolekcjonerskiej z zamiłowaniem do gier planszowych w jeden uniwersalny produkt. Jego głównym problemem było jednak zawsze znalezienie odpowiedniej technologii. Miał zresztą dość wyśrubowane wymagania: chciał, żeby produkt był wykonany precyzyjnie oraz atrakcyjnie wizualnie, co znaczy po prostu kolorowo!

Jak tłumaczył, „Dość długo szukałem sposobu realizacji swojej wizji. Prace mocno przyśpieszyły w 2013 roku, kiedy pierwsze pionki samolotów – wówczas jeszcze składanych z plastikowych kart – wykonałem w Azji. Niestety nie potrafiłem zabezpieczyć pomysłu i szybko okazało się, że moje pionki zaczęły się sprzedawać „same”, tzn. bez mojego udziału. Ten, kto obserwuje mój fejsbukowy profil Air Armin Games wie o czym mówię i zapewne pamięta króciutki filmik, na którym składałem pierwszy model. Od tego momentu upłynęło już sporo czasu, który zaowocował nie tylko zupełnie nową koncepcją pionków, powstałą z wykorzystaniem nowych technologii, lecz również zaangażowaniem w realizację projektu całkiem sporej grupy fantastycznych osób!"

Na swoim profilu społecznościowym, na którym serdecznie wszystkich zapraszamy, przedstawiamy krok po kroku stopień zaawansowania naszych prac oraz kolejne pomysły. Możecie tam zobaczyć: jak drążymy stalowe matryce, jak otrzymujemy pierwsze wypraski, jak w końcu po wielu miesiącach prac otrzymujemy WŁASNE, precyzyjnie dopracowane modele samolotów, które gracze sami sobie składają. Przedstawiamy tam również pierwsze w pełni kolorowe modele: powstałe bez zastosowania kalkomanii za to z pełną gamą możliwości personalizacji (jeżeli chcesz, możesz grać nawet samolotem z własną podobizną!). Przez cały 2019 rok pracowaliśmy bowiem nad takim modelem produkcji naszych samolotów, który nie tylko wyeliminuje technologię łączenia części plastikowych przy pomocy kleju, ale też konieczność żmudnego nanoszenia modelarskiej kalkomanii, czyli czynności czasochłonnych, żmudnych, brudzących i nie sprawiających frajdy. Z kolei w styczniu 2020 roku pokazaliśmy Wam, że do gry dołączą wybrane modele 3D wież kontroli lotów – autorski pomysł naszych zaangażowanych w projekt pracowników lotnisk! a także inne dodatki.

Reasumując,
mieliśmy dwa cele: przestrzennie i kolorowo,
za nami: dziesiątki godzin na rożnych urządzeniach, testy, testy, testy           
skutek: indywidualnie zaprojektowany system produkcji,
efekt: możliwość zaprezentowania Wam, trójwymiarowej zabawy infrastrukturą lotniczą!”


Co istotne, proces wytwarzania modeli został dostrzeżony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i dzięki niej pomysłodawca stara się wypromować projekt na globalnym rynku lotniczym. Przy tym produkt będzie 100% polski: stworzony i wyprodukowany na terenie kraju, firmowany kodem kreskowym 590.

Powstanie figurkowej gry planszowej "Air Games" można wesprzeć do 12.06.2020 r.

Więcej informacji o możliwości wsparcia powstania nowej gry "Air Games" na stronie www.wspieram.to/gralotnicza

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus