Zmiany we władzach Cessny

Cessna (logo)

Firma Cessna Aircraft ogłosiła, iż wiceprezes i dyrektor finansowy Mike Shonka, po przepracowaniu 14 lat dla firmy, odchodzi na emeryturę. “Mike miał ogromny wpływ na naszą strategię finansową i był silnym ogniwem Cessny i Textrona,” powiedział przewodniczący rady, prezes i dyrektor generalny Cessny, Jack Pelton i dodał “Jesteśmy wdzięczni za jego oddanie i życzymy mu jak najlepiej.”

Shonka zostanie zastąpiony przez Erica Salandera, który przechodzi do Cessny ze spółki Textron, gdzie obecnie pełni funkcję generalnego dyrektora finansowego. Uprzednio Salander zasiadał w zarządzie firmy Textron, a także zajmował kilka innych stanowisk w firmach Raytheon i Ernst & Young.

Cessna poinformowała również, że Ron Alberti, pełniący obowiązki wiceprezesa ds. zintegrowanej sieci dostaw obejmie nową funkcję i będzie odpowiedzialny za przeniesienie produkcji z zakładów w Columbus w stanie Georgia i z Wichita w stanie Kansas, do fabryki Cessny w Meksyku. Dodatkowo, by zapewnić wysokowydajną produkcję dla programu Skycatchera, będzie nadzorował proces powstawania modelu 162 w Shenyang w Chinach.

Eric Cardinali, obecny prezes kanadyjskiego Bell Helicopter, zastąpi Rona Alberti na jego dotychczasowym stanowisku. Cardinali pracował na kilku pozycjach kierowniczych w spółkach Textrona, łącznie z funkcją dyrektora zakładu w Jacobson, dyrektora operacyjnego i wiceprezesa ds. zintegrowanej sieci dostaw w firmie E-Z-Go.

Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 lutego.

Źródło: Cessna
comments powered by Disqus