Dzień Kobiet 2019 – LS WORLD

Julia Zaborna, Dominika Jędrzejewska, Agnieszka Bany, Monika Miszczak, Joanna Lewicka-Zera (fot. LS Airport Services)

Dzisiaj Dzień Kobiet. Z tej okazji LS Airport Services promuje kobiety pracujące w zawodzie.

LS Airport Services jako największy pracodawca w branży lotniczej obserwuje wzrost zainteresowania pracą na lotniskach ze strony kobiet. Ceni je jako zaangażowane i bardzo skrupulatne oraz pracowite osoby. Spółka pracuje nad tym, aby w tej organizacji kobiety czuły się dobrze i znajdowały wsparcie ze strony mężczyzn, których jest zdecydowanie więcej – bazując na statystykach za 2018 rok kobiety stanowiły w LS Airport Services 27% – mężczyźni 73% spośród ponad 3000 zatrudnionych. W sumie LS Airport Services zatrudnia zatem ponad 800 kobiet.

Pracują one we wszystkich obszarach Spółki. Spotkamy je zatem zarówno na płycie lotniska, w Terminalach pasażerskich, magazynach Cargo czy na (szeroko rozumianym) zapleczu funkcjonowania lotniska czy Spółki. Pełnią różnorodne funkcje – od koordynatora rejsów poprzez kierowcę busa premium, agentów obsługi pasażerskiej, obsługę PRM, wyposażanie i sprzątanie pokładów samolotów czy funkcje kierownicze i dyrektorskie a nawet członka Zarządu Spółki. – W dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej potrafią się świetnie odnaleźć i rozwinąć, zostając z nami na lata. Jesteśmy dumni z tego, że kobiety tak dobrze odnajdują się w naszej Spółce i świetnie radzą sobie ze spotykającymi je wyzwaniami – mówią przedstawiciele LS Airport Services.

W tym roku przygotowaliśmy dla nich dwa prezenty. Jednym – realizowanym w ramach Dnia Kobiety i równocześnie Dnia Mężczyzny są spotkania z dietetykami realizowane w ramach programu LS Fit Hero promującego zdrowy tryb życia oraz promującymi korzystanie z kart sportowych, które są jednym z benefitów przysługujących pracownikom LS Airport Services i LS Technics. Drugim prezentem są profesjonalne warsztaty z Make-up oraz videoporadnik i broszury, które wkrótce trafią do każdej kobiety pracującej w LS. Mamy nadzieję, że takie praktyczne prezenty będą dowodem naszego uznania dla kobiet, które aktywnie współtworzą nasz LS World – dodają.

W drużynie LS jest wiele wyjątkowych kobiet. Zapraszamy do charakterystyki zawodu jaki wykonują i tego co w nim lubią, napisanej przez kobiety z firmy LS:

Marta Pietrzkiewicz – PAX – KRK:
Lubię swoją pracę właściwie za wszystko, uśmiech i złość pasażerów, banalne i arcytrudne sytuacje, słowa  dziękuję i przysłowiowe „zwalniam Panią". Za dynamikę każdego dnia, nowe wyzwania, zaskakujące pomysły pasażerów, (zaskakujące zadania zlecone przez Sebastiana) za konieczność zmiany planów na popołudnie i wieczór, niby schemat a jednak inność i niepowtarzalność każdego dnia. Za osoby z którymi pracuję i których dzięki pracy na lotnisku mogę spotkać, za naukę szybkiego podejmowania działań. Lubię i doceniam możliwości, które daje mi moja praca.
Nie wydaje mi się, aby lotnisko wyglądało inaczej z perspektywy kobiet, sądzę że perspektywa dla obu płci jest taka sama, zwyczajnie każdy może znaleźć miejsce dla siebie i rozwijać swoje pasje/zainteresowania bez ograniczeń, to takie „postępowe" środowisko.

Marta Gawęcka – Cargo – WAW:
My kobiety w naszej pracy jesteśmy ważną częścią naszego ls-owego świata. A jak wiadomo bez nas świat nie istnieje. Współpracuję bezpośrednio z wieloma osobami i moje zaangażowanie w to co robię pomaga kolegom i koleżankom. Cargo to moje kochane miejsce i ze wspaniałymi ludźmi z całego obszaru pełnymi zrozumienia i szacunku dla tego co robię. Akurat moja praca, opieka nad zwierzętami wzbudza zaufanie, chęć współpracy z hodowcami, opiekunami zwierząt śmiało mogę powiedzieć na całym świecie.
Satysfakcja? jest... z czego? z tego, że stworzyłam na cargo wiele lat temu nasze przedszkole zwierzakowe, miejsce opieki i teraz z pomocą innych ludzi rozumiejących to przedsięwzięcie pięknie to zaowocowało i trwa i mam nadzieję, będzie się rozwijało.

Paulina Jasińska – Wyważanie – WAW:
Obecnie pracuję na stanowisku agenta ds. obsługi naziemnej samolotu.
Pomimo młodego wieku (19 lat), cieszę się, że podjełam pracę w LS. Cały czas uczę się odpowiedzialności, zaradności i kreatywności. Bez problemu mogę łączyć pracę i studia. Możliwość rozwoju i prestiż to dodatkowe atuty tej pracy.

Joanna Lewicka–Zera – koordynator rejsów – WAW:
Z perspektywy kobiety praca na lotnisku to praca zdecydowanie w męskim gronie w związku z czym ja mam absolutne poczucie spełnienia że daje radę tam gdzie nie jeden już nie podołał. Gdzie diabeł nie może tam babę pośle.  Zdecydowanie największa satysfakcja jest w momencie kiedy słyszymy od załogi bądź pasażera "dziekuje", a ciągła możliwość samorozwoju tylko potęguje to odczucie.

Marlena Semczyszyn – PAX – WAW:
Nazywam się Marlena Semczyszyn, od ponad 2 lat jestem samodzielnym agentem ds. obsługi pasażerskiej w obszarze Gate. W swojej pracy najbardziej lubię, gdy wszystko idzie zgodnie z procedurami oraz wszyscy pasażerowie zdążają na rejs i nie muszę nikogo wycofywać. Satysfakcję przynosi natomiast sytuacja, gdy są problemy, a mimo wszystko udaje się wypuścić samolot o czasie. Największą radość sprawia mi uśmiech pasażera i podziękowanie, że na niego poczekaliśmy lub gdy udało mi się przydzielić mu upragnione miejsce w samolocie.

Magdalena Łepek – PAX – GDN:
Oczami kobiety: praca na Lotnisku, moje miejsce na ziemi. Każdego dnia daję siebie innym, ludziom, pomagam, udzielam odpowiedzi na różne hahaha pytania, daję wsparcie i chyba też tym samym odrobinę poczucia bezpieczeństwa. Co dostaje w zamian – życzliwość, radość, ciepłe słowa, opowieści o życiu, niekiedy bardzo fascynujące, pewną wdzięczność za pomoc. A ja właśnie dzięki temu czuję się spełniona. Wykonuję pracę, która daję adrenalinę, która też pozwala pomagać i daję satysfakcję. A My Kobiety jesteśmy doceniane przez Naszych kolegów, z szacunkiem i gotowością pomocy  jeżeli  jej  potrzebujemy! Za co bardzo jestem wdzięczna, wiem że tu KAŻDY jest równie ważny. Tu wszyscy stanowimy jedną całość.

Monika Miszczak – koordynator rejsów WAW:
Co daje mi największą satysfakcję w tej pracy? Największą satysfakcję daje mi poczucie, że jestem wśród „swoich" ludzi, którzy w razie jakiejkolwiek potrzeby mi pomogą. Wielką przyjemnością jest też dla mnie wypychanie samolotów wielkich, kilkudziesięciotonowych maszyn, które przez kilka minut prowadzę prawie „na smyczy", równocześnie czuwając nad ich bezpieczeństwem na płycie pełnej innych pojazdów. I super rzeczą jest widzieć uśmiech  na twarzach zadowolonych załóg i pasażerów, bo przecież w tym wszystkim najważniejsi są właśnie ludzie!

Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet !

Źródło: LS Airport Services
comments powered by Disqus