Zagraj z pompą i zostań lotnikiem morskim!

WOŚP (logo)

Jeszcze tylko przez dwa dni można wziąć udział w aukcjach specjalnych przygotowanych przez lotnictwo Marynarki Wojennej na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspierając Fundację Jurka Owsiaka można wylicytować „lot” na symulatorze samolotu Bryza lub udział w misji monitoringu ekologicznego Bałtyku.

Za nami jubileuszowy XX Finał WOŚP. Na koncie Fundacji jest już ponad 40 mln złotych. Ale to nie koniec grania z pompą. Można jeszcze wziąć udział w aukcjach, między innymi przygotowanych dla Orkiestry Jurka Owsiaka przez lotnictwo Marynarki Wojennej. Aukcje lotników morskich trwają jeszcze tylko dwa dni!!!

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą."

W aukcjach specjalnych WOŚP lotnicy morscy biorą udział po raz drugi. Podobnie jak w zeszłym roku można wylicytować lot na symulatorze samolotu Bryza, który znajduje się na terenie 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach. Zwycięzca tej aukcji zapozna się z zadaniami i wyposażeniem jednostki oraz specyfiką szkolenia lotników morskich. Następnie pod opieką doświadczonego instruktora przejdzie kurs pilota na symulatorze samolotu aby samodzielnie mógł spróbować swoich sił za sterami wirtualnej Bryzy (zobacz: Relacja z lotu symulatorem ubiegłorocznego zwycięzcy tej aukcji).

Absolutną nowością jest możliwość wylicytowania udziału w czterogodzinnej misji monitoringu ekologicznego. Zwycięzca tej aukcji zapozna się z zadaniami i wyposażeniem 44. Bazy Lotnictwa Morskiego i odbędzie lot na kontrolę czystości Polskiej Strefy Ekonomicznej na Bałtyku na pokładzie samolotu Bryza. Dzięki temu pozna tajniki służby załóg samolotów patrolowych Marynarki Wojennej oraz specyfikę wykonywania lotów nad obszarami morskimi.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich aukcji przygotowanych przez Marynarkę Wojenną można znaleźć na stronie www.aukcje.wosp.org.pl pod adresami:

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=545537
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=545540
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=545543
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=545556

Aukcje to tylko jedna z form wspierania WOŚP przez lotników Marynarki Wojennej. We wspólne granie co roku włączają się Kluby Wojskowe z Gdyni Babich Dołów, Siemirowic i Darłowa. Cztery lata temu, kiedy WOŚP startował z Helu, załoga ratowniczej „Anakondy” przetransportowała Jurka Owsiaka na otwarcie XVI Finału w Gdańsku a następnie na gdańskie lotnisko, gdzie na dyrygenta Orkiestry czekał orkiestrolot LOT-u (zobacz: Lotnictwo Marynarki Wojennej z WOŚP).
 

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus