Aeromodelklub na warszawskim Bemowie startuje 14 września
Dysponując bardzo ładną modelarnią lotniczą, zlokalizowaną w centrum Bemowa, urządzoną na powierzchni około 120 m2, dobrze wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, Aeromodelklub przygotował ofertę zajęć modelarskich dedykowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa) i odbywają się w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia.
NOWOŚCIĄ w tym roku szkolnym będą zajęcia modelarskie dla dzieci od 7 lat (grupa Aeromodelklub – Smyki 1) oraz warsztaty DRONE WORKSHOP i warsztaty LATAWCOWE (dla młodzieży i dorosłych). Informacje szczegółowe – sukcesywnie publikowane będą na stronie www.bemowskie.pl/aeromodelklub.
Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop pracuje naukowo w NASA, inny zaś – pil. Jacek Mainka, jest kapitanem samolotów Boeing 737. – Wielu naszych wychowanków podejmuje studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, np. Kacper Dolata, Igor Skawiński, czy też Jan Krolik. Niektórzy, tak było w przypadku Kacpra oraz Igora, prowadzili też aktywną działalność w ramach Studenckiego Koła Naukowego SAE AeroDesign. Trzykrotnie reprezentowali uczelnię na prestiżowych zawodach SAE AeroDesign-WEST w USA – mówią z dumą przedstawiciele bemowskiego Aeromodelklubu.
Z pracowni na Górczewskiej „wylecieli” też: Mateusz Urban – pilot szybowcowy i samolotowy, a po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, pilot samolotów pasażerskich w Liniach Lotniczych „Wizz Air”. Aleksander Klepek, Jan Krolik, Jakub Kuciński i Wiktor Łaciński będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Poznawanie nowych technik i technologii, wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, mini-elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących, silników napędowych i urządzeń elektronicznych, to nieograniczone możliwości uczenia się kultury technicznej. Przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole – na wszystkich jej etapach.
– Budując modele latające – od najprostszych po zdalnie sterowane, będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania lotnictwem i poznawać jego pasjonującą historię. Spotkasz wielu ciekawych ludzi. Przed pierwszym lotem swojego modelu doświadczysz latania na komputerowym symulatorze, a później metodą instruktor / student na prawdziwym lotnisku – zachęcają do udziału w zajęciach przedstawiciele Aeromodelklubu.
– Abyś mógł lepiej zrozumieć świat, stworzyliśmy piękną pracownię modelarską. Gdy nadejdzie czas i sam zechcesz latać na szybowcach, pomożemy Ci „wylądować” w Aeroklubie Warszawskim, z którym od lat ściśle współpracujemy – dodają.
Aeromodelklub BCK był bezpośrednim organizatorem prestiżowej imprezy, tzn. 2. Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych – w roku 2015. Organizuje też wiele imprez cyklicznych, w tym między innymi:
▪ Konkurs Młodych Artystów FAI,
▪ Młody Szybownik,
▪ Latawce na Bemowie,
▪ Sport Balonowy dla Dzieci,
▪ Dni Małego Lotnictwa,
▪ Puchar Polski Aircombat,
▪ Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych (kilkanaście edycji),
▪ Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców R/C Wyrzucanych z Ręki (5 edycji),
▪ Puchar Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych (3 edycje),
▪ Puchar Polski i Puchar Świata FAI Dronów Wyścigowych „MAZOVIA DRONE RACING”.
(Opracował: Bogdan Wierzba)
Więcej informacji na stronie www.bemowskie.pl/projekt/aeromodelklub/
Komentarze