Przejdź do treści
Źródło artykułu

"Brytyjski Top Gun: piloci myśliwców" – od 16 grudnia na kanale BBC Brit

Już 16 grudnia 2019 r. fani lotnictwa będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek, przygotowanego przez kanał BBC Brit, programu dokumentalnego pt. "Brytyjski Top Gun: piloci myśliwców" o szkoleniu brytyjskich pilotów do lotów samolotami F35 Lightning.

F35 Lightning to najnowsze i najbardziej zaawansowane myśliwce bojowe na świecie. Dambusters, czyli piloci ze słynnej eskadry Królewskich Sił Powietrznych, przechodzą właśnie szkolenia, by zasiąść za ich sterami.

Krytykowany ze względu na ogromne koszty projekt ich zakupu o wartości 9 miliardów funtów został zrealizowany mimo wielu przeszkód. Teraz myśliwce stanowią część brytyjskiej armii.

Nowe pokolenie pilotów elitarnej jednostki przygotowuje się do walki na froncie i uczy obsługiwać nową maszynę. Tymczasem w brytyjskiej szkole Top Gun kandydaci na pilotów myśliwców walczą o miejsce w prestiżowej eskadrze Dambusters.

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia pierwszego z trzech odcinków programu "Brytyjski Top Gun: piloci myśliwców" na antenie BBC Brit w poniedziałek, 16 grudnia br. o godz. 22:30.
Kolejne dwa odcinki o tej samej porze w dniach 23 i 30 grudnia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony