Silnik FJ33-5A uzyskał z certyfikatem FAA

Silnik FJ33-5A

Firma Williams International poinformowała, że silnik FJ33-5A napędzający odrzutowce Cirrusa otrzymał od FAA certyfikat Part 33. Jak podkreśla producent, jednostka napędowa FJ33-5A generuje 2000 funtów ciągu  i jest bardziej oszczędna oraz przyjazna środowisku od poprzednich modeli.

- Chciałbym podziękować FAA za pomoc w tym osiągnięciu. Jestem też bardzo dumny z naszego zespołu i dziękuje wszystkim zaangażowanym, za zbudowanie silnika, który sprawia, że podróżowanie staje się bardziej opłacalne – powiedział szef firmy, Gregg Williams.

Cirrus wybrał Williams International ponad 10 lat temu na dostawcę silników do swoich małych odrzutowców. Ale jednostki te można spotkać także w innych konstrukcjach. FJ33-5A ma napędzać projektowanego w Polsce biznes jeta Flaris LAR 1, którego prototyp ma niedługim czasie rozpocząć pierwsze testy.

Williams International to amerykański koncern przemysłowy produkujący niewielkie silniki odrzutowe wykorzystywane w odrzutowcach i pociskach samosterujących typu Cruise. Siedziba firmy, założonej w 1954 roku przez Sama B. Williamsa, mieści się w Walled Lake w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus