Przejdź do treści
Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) i Koreański Urząd Lotnictwa Cywilnego (KOCA)
Źródło artykułu

USA: FAA będzie współpracować z Koreą Płd. w zakresie zaawansowanej mobilności lotniczej

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) poinformowała w sobotę, że uzgodniła warunki współpracy z Koreańskim Urzędem Lotnictwa Cywilnego (KOCA) w zakresie przyszłego rozwoju i eksploatacji samolotów zaawansowanej mobilności lotniczej.

Obydwa kraje podpisały deklarację współpracy i wymiany informacji na temat zaawansowanych projektów mobilności lotniczej oraz współpracy w celu promowania nadzoru nad bezpieczeństwem zaawansowanych projektów mobilności powietrznej.

"Współpraca z naszymi międzynarodowymi partnerami w zakresie bezpiecznej integracji tych nowych technologii stworzy bardziej wydajne, zrównoważone i sprawiedliwe opcje transportu" – powiedział Billy Nolen, pełniący obowiązki administratora FAA.

Agencja Reuters przypomina, że zdaniem ekspertów sektor zaawansowanej mobilności lotniczej może zasadniczo zmienić lotnictwo pasażerskie dzięki wprowadzeniu samolotów z napędem elektrycznym i hybrydowym do systemu wykorzystania przestrzeni powietrznej.

Chodzi m.in. o technologię elektrycznych samolotów pionowego startu i lądowania, która powstała dzięki znacznemu postępowi w dziedzinie napędu elektrycznego i rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe pojazdy do miejskiej mobilności powietrznej.

Reuters podkreśla, że firmy na całym świecie prześcigają się, aby opracować i ostatecznie uzyskać zgodę organów regulacyjnych na wdrażanie taksówek powietrznych na niskich wysokościach, znanych jako elektryczne samoloty pionowego startu i lądowania (eVTOL).

FAA wcześniej ogłosiła podobne partnerstwa z Japonią, Wielką Brytanią, Kanadą, Australią i Nową Zelandią.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony