Nowi przywódcy Klubu GA Izby Reprezentantów USA

Izba Reprezentantów USA

Portal AvWeb potwierdził, iż John Barrow, Demokrata ze stanu Georgia, obejmie stanowisko współprzewodniczącego Klubu Lotnictwa Ogólnego Izby Reprezentantów USA. Stanie się to w styczniu przyszłego roku, w momencie gdy Kongres wznowi obrady. Barrow będzie dzielił stanowisko z Samem Graves’em, Republikaninem ze stanu Missouri, który nominację otrzymał na początku listopada. Obaj zastąpią Verna Ehlers’a, Republikanina ze stanu Michigan, który odchodzi na emeryturę i Allen’a Boyd’a, Demokratę z Florydy, któremu nie udało się otrzymać reelekcji.

Nominowani uzyskali poparcie grup wsparcia lotnictwa ogólnego. "Kongresman Barrow jest bardzo dobrze zaznajomiony z kluczową rolą lotnictwa biznesowego w promocji tworzenia nowych miejsc pracy", powiedział Ed Bolen, prezes Krajowego Stowarzyszenia Lotnictwa Ogólnego (NBAA). „Jego rejon wyborczy obejmuje Savannah, w stanie Georgia, gdzie mieści się siedziba spółki Gulfstream, jednego z czołowych producentów samolotów biznesowych, a także baza operacyjna firm, dla których model biznesowy zależy od dostępu do samolotów lotnictwa ogólnego".

Klub istnieje zaledwie od roku, ale z 120 członkami jest jednym z największych w Izbie. Celem grupy jest informowanie zrzeszonych członków oraz pracowników o znaczeniu lotnictwa ogólnego dla krajowej gospodarki i systemu transportu. Najwyższym zaś priorytetem jest nacisk na uzyskanie odpowiedniego finansowania przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA). Według NBAA, senacki klub GA, nadal będzie kierowany przez senatorów Marka Begich’a, Demokratę z Alaski i Mike’a Johanns’a, Republikanina z Nebraski.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus