Kolejna osoba z plecakiem odrzutowym na podejściu do LAX

Jetpack podczas lotu, fot. Airlive.net

14 października, załoga China Airlines raportowała, że podczas podejścia do lotniska w Los Angeles (LAX) zobaczyła obiekt, który z wyglądu przypominał osobę lecącą z plecakiem odrzutowym. Zdarzenie miało miejsce o godz. 13.45 czasu lokalnego i jest to drugie takie zgłoszenie dla LAX w ciągu ostatnich sześciu tygodni. Osoba z plecakiem odrzutowym była widziana około siedmiu mil na północny zachód od lotniska na wysokości 6 tys. stóp.

„FBI jest w kontakcie z Federalną Administracją Lotnictwa USA (FAA) i prowadzi dochodzenie w sprawie wielu zgłoszeń dotyczących osoby z plecakiem odrzutowym w pobliżu lotniska LAX, w tym jednego zgłoszenia od załogi China Airlines” - powiedziała Laura Eimiller, rzeczniczka FBI w Los Angeles. Incydent bada również FAA.

Pierwsze zgłoszenie o osobie z jetpackiem na podejściu miało miejsce 31 sierpnia ok. godz. 18.30 i zostało przekazane przez załogę American Airlines. Według pilotów, obiekt znalazł się wtedy w odległości 300 metrów od ich skrzydła na wysokości około 3 tys. stóp. Został on również wkrótce potem zauważony przez pilotów kolejnego samolotu.

Przestrzeń powietrzna wokół lotniska LAX należy do najbardziej ruchliwych i skomplikowanych w Stanach Zjednoczonych. Wykonywanie lotów z plecakiem odrzutowym w pobliżu ścieżki podejścia do lotniska, szczególnie na tej samej wysokości, na której znajdują się samoloty, niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo.


Czytaj również:
Osoba z plecakiem odrzutowym na ścieżce podejścia do LAX

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus