Do jesieni linie Delta planują przywrócić uprawnienia wszystkich pilotów

FO podczas lotu, fot. avweb

Linie Delta poinformowały swoich pilotów, że do października br. planują przywrócić ich uprawnienia lotnicze, aby przygotować się na powrót zapotrzebowania na podróże lotnicze. Szef operacji lotniczych przewoźnika, John Laughter dodał, że szczegóły zostaną ujawnione 5 marca, a piloci, którzy zostali uziemieni w związku z pandemią COVID-19, mogą spodziewać się pracowitego lata w ramach szkoleń i odświeżania swoich umiejętności.

„Patrząc w przyszłość, przygotowujemy się, że do lata 2023 r. zostanie ewentualnie przywrócony poziom lotów z 2019 r.” - napisał. „Ta decyzja jest znaczącym krokiem w kierunku umożliwienia firmie Delta odbudowy sieci połączeń i wsparcia przewidywanego zapotrzebowanie pasażerów”. Przewoźnik uważa, że jako pierwszy odrodzi się rynek wewnętrzny USA, ponieważ ustępująca pandemia po raz pierwszy od ponad roku pozwoli ludziom odwiedzać przyjaciół i krewnych. Następnie pojawią się krajowe podróże służbowe i wreszcie ruch międzynarodowy.

Podczas obecnego kryzysu Delta nie zwolniła żadnego ze swoich pilotów. Zawarła natomiast umowę ze związkami zawodowymi, w ramach której, część pilotów wysłanych zostało na urlopy, a wszystkim zmniejszono wynagrodzenie, co pomogło linii lotniczej przetrwać. Ta umowa obowiązuje do stycznia przyszłego roku. Laughter dodał, że odbudowa linii lotniczej i losy pilotów zależą od postępów w przywracaniu ruchu lotniczego po pandemii. „Nadal istnieje niepewność drogi, która nas czeka, więc musimy być gotowi do szybkiego dostosowania się” - napisał Laughter. „Ale to nasi pasażerowie będą dyktowali tempo powrotu do większej liczby operacji lotniczych”.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus