A319 American Airlines poważnie uszkodzony przez grad

A319 American Airlines uszkodzony przez grad

3 czerwca, A319 należący do linii American Airlines (znaki rejestracyjne N806AW), wykonywał lot AA-1897 z San Antonio do Phoenix ze 130 pasażerami i 5 członkami załogi na pokładzie.

4 czerwca ok. godz. 01.08 UTC, gdy statek powietrzny znajdował się na FL340 ok. 200 km na północny wschód od El Paso, napotkał na trasie swojego lotu silne turbulencje i grad, który spowodował uszkodzenia zarówno przednich szyb kokpitu, jak i kopuły na nosie samolotu.

Załoga zdecydowała się przekierować lot na lotnisko w El Paso i rozpoczęła zniżanie do wysokości 9 tys. stóp, gdzie weszła w holding celem wypalenia paliwa, a następnie bezpiecznie wylądowała ok. 70 minut od momentu wystąpienia zdarzenia.

Po locie pasażerowie informowali, że podczas lotu przez okna samolotu widoczne były wyładowania atmosferyczne i był słyszalny odgłos gradobicia. Z powodu turbulencji, wielu z nich musiało skorzystać z torebek chorobowych. Dla pasażerów tego lotu został podstawiony zastępczy samolot, który dotarł do Phoenix z opóźnieniem 3 godzin.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com


 

Źródło: avherald
comments powered by Disqus