WOŚP: Wylicytuj lot z kpt. Łukaszem Czepielą w symulatorze Airbusa

Łukasz Czepiela w kabinie samolotu Airbus (fot. z arch. Łukasza Czepieli)

31 stycznia 2021 r. odbędzie się kolejny, 29. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel tegorocznej zbiórki to zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Środowisko lotnicze również w tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, włączyło się w akcję, bo wiadomo, że piloci i miłośnicy awiacji mają wielkie serce.

Mamy już kolejną propozycję. Do wylicytowania jest 120-minutowy lot z kapitanem Łukaszem Czepielą w Symulatorze Airbusa A320 znajdującym się w Krakowie. Aukcja na rzecz WOŚP organizowana przez AirPoint - Symulator Lotu oraz kapitana Łukasza Czepielę.

Łukasz Czepiela – pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race – złapał lotniczego bakcyla w wieku 6 lat. Było to wtedy, gdy ojciec zabrał go na pokazy lotnicze odbywające się w podrzeszowskiej Jasionce. To, co tak zachwyciło małego chłopca, to pokazy akrobacji na Zlinie 50 w wykonaniu 14-krotnego mistrza Polski i mistrza świata w akrobacji samolotowej Janusza Kasperka. Od tamtej pory chciał tylko i wyłącznie latać.

Dziś obok bycia najlepszym polskim pilotem wyścigowym, jest także kapitanem rejsowego Airbusa. Pierwsze starty w najszybszym sporcie motorowym świata nie były dla Łukasza łatwe. Na koniec sezonu 2014, który polscy kibice zapamiętają dzięki przystankowi w Gdyni, zajął 8. miejsce. Kolejny rok poświęcił na rozwój kariery zawodowej. W 2016 powrócił do rywalizacji. Jego umiejętności wyraźnie się poprawiły, a on sam dostrzegł, że podchodzi do wyścigów w inny sposób, więcej uwagi poświęcając stronie mentalnej zawodów. Cztery razy stawał na podium, a raz na jego najwyższym stopniu, co dało mu udział w finale sezonu i możliwość walki o upragniony puchar – gdyby tylko nie odwołano go wtedy ze względu na pogodę. Od tamtej pory szło mu coraz lepiej. W sezonie 2018, po pełnym dramatyzmu finale w Fort Worth, gdzie uzyskał zaledwie 0,052 sekundy przewagi nad najgroźniejszym rywalem, sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

AirPoint to miejsca, w których każdy może poczuć się jak pilot linii lotniczych. Marzenia o wzbiciu się w powietrze towarzyszą nam od zawsze. Niesamowite wrażenia, adrenalina, a przede wszystkim tak przyjemne i dające olbrzymią satysfakcję poczucie wolności. To wszystko sprawia, że latanie zawsze było i będzie absolutnie wyjątkowe. Dla zespołu AirPoint lotnictwo to najpiękniejsza ludzka pasja. Pasja, którą pragną dzielić się z innymi. Aktualnie AirPoint posiada symulator Boeinga 737-800 na Saskiej Kępie w Warszawie oraz 2 symulatory Airbusa A320 w Gdańsku i Krakowie. Właśnie za sterami Airbusa A320 w Krakowie zwycięzca aukcji odbędzie wspólny lot z kapitanem Łukaszem Czepielą.

Lot w symulatorze Airbusa można licytować do 31.01.2021 r. na stronie www.aukcje.wosp.org.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus