Studenci protestują przeciwko zamknięciu szkoły lotniczej DWC

Daniel Webster College.jpg

Pod koniec marca, w Nashua, w stanie New Hampshire, została zorganizowana akcja protestacyjna przeciwko zamknięciu kierunków lotniczych na Daniel Webster College. Decyzja o ograniczeniu programu nauczania została podjęta przez nowego właściciela uczelni, firmę ITT Education Services.

Marcia Wescott, absolwentka DWC, która była jedną ze współorganizatorów protestu, powiedziała, że wśród jego uczestników byli najróżniejsi ludzie – od obecnych studentów-pilotów, po absolwentów i studentów zupełnie innych kierunków. Wescott stwierdziła, że wszyscy byli ubrani w barwy szkoły na znak wspierania akcji.

W trakcie akcji kilkunastu protestujących przybyło na spotkanie z tymczasową przewodniczącą szkoły, Nadine Dowling. Dyskusja nie przyniosła jednak efektów i daleka była od otwartego przedstawienia tematu, powiedziała Wescott dodając, że spotkanie składało się z odczytanych przez moderatora pytań, powiązanych z aplikowaniem Dowling na funkcję dyrektora uczelni.

Protest odbył się w dniu, kiedy prezes ITT, Kevin Modany miał pojawić się w kampusie DWC, jednak poinformowany o akcji w ostatniej chwili zmienił plany i udał się do hotelu. Kwestia ta, jak mówi Wescott, zostanie poruszona podczas rozmowy telefonicznej z przewodniczącym senatu studenckiego.
 

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus