AOPA wzywa do działań na rzecz branży GA

AOPA

22 maja, senator Charles Grassley, w ramach cyklu spotkań sponsorowanych przez Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA), na lotnisku Waterloo Regional, w stanie Iowa spotkał się z miejscowymi pilotami. Przemawiając namawiał przybyłych do podjęcia walki w kwestii obrony wolności podróżowania i potrzebie zachowania możliwości decydowania o jego sposobie.

AOPA wybrała regionalne lotnisko Waterloo jako pierwsze miejsce na którym odbyło się spotkanie tego typu. Waterloo jest jednym z 121 lotnisk stanu Iowa, w którym general aviation zapewnia ponad 2200 miejsc pracy i gdzie w stanowym systemie transportu lotniczego operuje cztery tysiące maszyn lotnictwa ogólnego.

Przed tłumem zgromadzonych wypowiadał się również prezes AOPA, Craig Fuller, który podkreślił, że sposobami walki o wizerunek GA jest zaangażowanie się w poprawę jego bezpieczeństwa, ochronę lotnisk oraz zwiększenie populacji pilotów. "Pomyślcie, jaki wpływ może mieć 415 000 członków AOPA w przypadku gdy wszyscy wezmą w tym udział", powiedział Fuller. "Wszędzie dokąd się udaję, zachęcam pilotów by jeszcze bardziej angażowali się w działania na rzecz lotnictwa ogólnego."

Zwrócił uwagę na wkład AOPY w wielki tegoroczny sukces branży GA – nakłonienie rządu do wycofania się z propozycji wprowadzenia opłat od użytkowników przestrzeni powietrznej. Podczas imprezy, Grassley powtarzał wezwanie Fullera do działania. "W Ameryce jest pół miliona pilotów i to jest naprawdę znacząca liczba. AOPA nie może skutecznie pracować jeśli i wy nie działacie,” powiedział senator

Dla uhonorowania wysiłków Grassleya na rzecz ochrony interesów GA, Fuller wręczył mu odznaczenie Przyjaciół Lotnictwa i powiedział “Na szczęście dla nas wszystkich, wasz Senator Charles Grassley był i jest wspaniałym przyjacielem społeczności lotniczej i nadal pracuje w naszym imieniu, by lotnictwo ogólne pozostało silne zarówno tu w Iowa, jak i na terenie całego kraju.”

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus