Linie Lotnicze Hong Kong Airlines potwierdziły zamówienie na sześć samolotów A330-200

Airbus

Linie lotnicze Hong Kong Airlines sfinalizowały zamówienie na sześć samolotów Airbus A330-200. Umowa została zawarta na podstawie listu intencyjnego, o którym poinformowano na targach lotniczych w Singapurze na początku tego roku. Nowe samoloty będą wyposażone w silniki PW 4000.

Liczba zamówień na samoloty A330 złożonych przez Hong Kong Airlines wynosi 23. Pierwsza z zamówionych maszyn pojawi się w Hongkongu w drugim kwartale bieżącego roku i na początku będzie wykorzystywana na istniejących trasach, a w późniejszym czasie posłuży do uruchomienia pierwszych europejskich połączeń azjatyckiego przewoźnika.

– Niskie koszty operacyjne i wysoki komfort kabiny pasażerskiej sprawiają, że A330-200 to idealny wybór, który pozwoli nam wejść na rynek połączeń długodystansowych. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli zaoferować pasażerom na tych trasach nasze usługi premium – powiedział Yang Jian Hong, prezes Hong Kong Airlines.

– Zamówienie złożone przez Hong Kong Airlines to kolejny dowód zaufania dla A330 jako najpopularniejszego obecnie samolotu szerokokadłubowego na świecie. Dzięki samolotom A330-200 Hong Kong Airlines będą mogły ponieść wydajność obsługi połączeń długodystansowych – powiedział John Leahy, dyrektor ds. klientów w firmie Airbus.

Powstałe w roku 2006 linie lotnicze Hong Kong Airlines obsługują obecnie sieć tradycyjnych połączeń pomiędzy Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi oraz resztą Azji. Oprócz Airbusów A330 przewoźnik złożył również wiążące zamówienie na 30 wąskokadłubowych samolotów Airbus A320.

A330 to jeden z najpopularniejszych obecnie samolotów szerokokadłubowych. Dotychczas firma Airbus zebrała ponad 1 000 zamówień na różne wersje A330, a dostarczyła już ponad 650 maszyn tego typu, które wykorzystywane są przez ponad 80 linii lotniczych na całym świecie.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus