Firma Nordic Aviation Capital zamówiła 20 maszyn z rodziny A220

A220-300 w barwach Nordic Aviation Capital (fot. Airbus)

Firma Nordic Aviation Capital (NAC), wiodący leasingodawca samolotów o zasięgu regionalnym, zawarł pod koniec 2019 r. potwierdzony kontrakt na 20 maszyn z rodziny A220.

Ta ostatnia umowa z NAC, zaliczona do portfela zamówień roku 2019, stanowi kolejny dowód poparcia dla tej konstrukcji i potwierdza istniejący popyt rynkowy na maszyny należące do najnowocześniejszej i oszczędnej rodziny A220.

„Zamówienie NAC na A220 pokazuje, że samolot ten jest równie ważny dla linii regionalnych, jak i większych przewoźników", powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa. „Liczymy na owocną współpracę z NAC w przyszłości, dziękujemy firmie za wyrażone tą umową zaufanie dla nas jako producenta."

NAC jest największym na świecie leasingodawcą samolotów regionalnych. Posiada i zarządza 500 maszynami, wynajętymi w leasingu 78 klientom w ponad 50 krajach.

A220 to jedyny samolot zaprojektowany z myślą o przewoźnikach poszukujących maszyn dla 100-150 pasażerów. Zapewnia bezkonkurencyjną oszczędność paliwa, a jednocześnie gwarantuje podróżnym komfort znany dotąd z samolotów szerokokadłubowych. W jego konstrukcji zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zaawansowane materiały i najnowszą generację silników Pratt & Whitney PW1500G, co skutkuje co najmniej zużyciem paliwa o co najmniej 20% niższym w przeliczeniu na jeden fotel pasażerski w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji. A220 parametrami operacyjnymi dorównuje większym samolotom wąskokadłubowym. Portfel zamówień na koniec 2019 r. opiewał na 600 egzemplarzy A220, spośród których siedem linii eksploatuje już ponad 100.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus