Śmigłowce Airbus Helicopters H215 dla niemieckiej policji

Śmigłowce Airbus Helicopters H215 dla niemieckiej policji (fot. Bundespolizei Fliegergruppe)

Niemiecka policja federalna (Bundespolizei) podpisała umowę z Airbus Helicopters na zakup trzech śmigłowców wielozadaniowych H215, które zostaną zakupione w ramach programu nadzorowanego przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec. Śmigłowce będą używane do wielu trudnych zadań, m.in. niesienia pomocy ofiarom katastrof morskich i misji porządku publicznego. Dostawa śmigłowców jest zaplanowana na początek 2019 r.

Bundespolizei eksploatuje obecnie 19 śmigłowców z rodziny Super Puma. Śmigłowce te są używane przez 365 dni w roku w misjach tak różnych, jak transport personelu na duże odległości oraz w trudnych warunkach atmosferycznych, np. transport VIP, trudne misje poszukiwawcze i ratownicze i operacje niesienia pomocy ofiarom katastrof. Do każdej misji wyposażenie śmigłowców musi być bardzo szybko wymienione, ponieważ wysoki stopień dostępności jest kluczem do prowadzenia udanych operacji.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszej rekordowo długiej udanej współpracy z Bundespolizei”, powiedział Wolfgang Schoder, prezes Airbus Helicopters w Niemczech. „H215 jest rozwiązaniem, spełniającym wysokie wymagania dla misji stawiane przez policję państwową”.

Ciężki, dwusilnikowy H215 jest członkiem rodziny śmigłowców Super Puma, przeznaczonych do działania w różnych misjach, takich jak prace wysokościowe z ładunkiem zewnętrznym i wewnętrznym, misje porządku publicznego, ewakuacja medyczna, misje poszukiwawczo-ratownicze i humanitarne. Łączy on zaawansowaną awionikę z cechami niezawodnego płatowca, oferując wyjątkowe osiągi podczas lotów długodystansowych, dużą prędkość, doskonałą ładowność i bardzo dobre osiągi wznoszenia. Śmigłowiec wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia, obejmujące awionikę glass cockpit i nowego 4-osiowego autopilota, który zapewnia ochronę we wszystkich etapach lotu, niezrównaną precyzję i stateczność nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

Airbus Helicopters jest światowym liderem na rynku śmigłowców policyjnych: dostarczył blisko 50 procent tych śmigłowców w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Przez dziesięciolecia około 300 klientów w 60 krajach eksploatuje śmigłowce Airbus Helicopters do misji porządku publicznego.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus