Przejdź do treści
Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting we Wrocławiu (fot. aeroklub.wroc.pl)
Źródło artykułu

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting we Wrocławiu

Aeroklub Wrocławski odlicza dni do rozpoczęcia 7. Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting, które zostana rozegrane w dniach 4-6 lipca 2018 r. na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie.

Na lotnisko w Szymanowie przyjechali już zawodnicy. Blisko 120 zawodników z ponad 30 krajów odda w sumie 1500 skoków w Szymanowie. Średnio co minutę nad basenem z wodą będzie lądować skoczek! Już 1 lipca trenowali na swoop pondzie (czyli specjalnym basenie nad którym wykonywane są lądowania). Mimo chmur, wiatru i przelotnych deszczów zawodnicy nie odpuszczali treningów.

2 i 3 lipca to dzień oficjalnych treningów, już pod nadzorem Sędziów i Jury według  ścisłych reguł Światowej Organizacji Sportów Lotniczych FAI.

Podczas mistrzostw skoczków będzie woził samolot P-750 XSTOL, który na pokład zabiera do 17 skoczków. Szerokie drzwi z roletą i poręcze sprawiają, że ten samolot doskonale sprawdza się w skydivingu. By oderwać się od ziemi potrzebuje mniej niż 300 metrów pasa startowego. Turbośmigłowy silnik sprawia, że wejście na wysokość 4000 metrów zajmuje mu niecałe 15 minut.

3 lipca ok godz 19:30 zaplanowano Ceremonię Otwarcia. Zaproszenie od Aeroklubu Wrocławskiego na Ceremonię Otwarcia przyjął Prezydent FAI, Frits Brink. Po odegraniu hymnów i podniesieniu flagi, na niebie rozpocznie się wyjątkowy spektakl. Specjalnie dla zawodników, odbędzie się Air Show w wykonaniu Grupy Akrobacyjnej Żelazny.

Od 4 lipca (środa) do 6 lipca (piątek) w godzinach od 08:00 do 19:00 rozgrywane będą konkurencje Mistrzostw Świata w Canopy Piloting, podczas których będzie można zobaczyć spektakularne, szybkie i niskie przeloty, lądowania z prędkością ponad 100 km/h. To tydzień ekscytujących, lotniczych konkurencji. Skoczkowie zmierzą się w konkurencjach: celność (Zone Accuracy), dystans (Drag Distance), prędkość (Carved Speed). Więcej o konkurencjach TUTAJ.

7 lipca zostaną rozegrane 1. Spadochronowe Mistrzostwa Świata we Freestylowym Canopy Piloting. Będą to zawody historyczne, bo rozgrywane po raz pierwszy na świecie. Spadochroniarze zmierzą się w konkurencji, która polega na wykonaniu jak najbardziej widowiskowych ewolucji podczas ślizgu nad wodą.

Tego samego dnia około godziny 19:30 odbędzie się Ceremonia Medalowa i zakończenie Mistrzostw, na których obecna będzie Prezydent IPC FAI, Gillian Rayner.

Mistrzostwom Świata towarzyszyć będzie Balonowy Puchar Dolnego Śląska. Kolorowe kule na niebie będzie można podziwiać rano i wieczorem od piątku do niedzieli. W sobotni wieczór – w czasie wręczamia medali – balony będą dawały swój pokaz na lotnisku w Szymanowie. Więcej o Balonowym Pucharze Dolnego Śląska TUTAJ.

Przez cały tydzień wstęp dla publiczności jest wolny. Zapraszamy na Lotnisko Szymanów do kibicowania najlepszym skoczkom spadochronowym świata podczas rozgrywanych 7. Mistrzostw Świata w Canopy Piloting oraz 1. Spadochronowych Mistrzostw Świata we Freestylowym Canopy Piloting.

Szczegółowe informacje ukazują się na oficjalnej stronie www.wcpc2018.com oraz na stronie wydarzenia na FB.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony