Aeroklub Warszawski ma już 94 lata
Dziś mijają 94 lata od powołania do życia Aeroklubu Warszawskiego, który – jak mówią jego członkowie – powstał z marzeń o lataniu!
Od 19 października 1927 roku przez 4 kolejne lata klub zrzeszający miłośników latania i sportów lotniczych działał pod nazwą Aeroklub Akademicki Warszawski. Powołano trzy sekcje samolotowe: szkolną, treningową i warsztatową. 1 grudnia 1927 roku Aeroklub Akademicki Warszawski liczył 62 członków, jego pierwszym prezesem był Jerzy Osiński, a siedzibą – Lotnisko Pole Mokotowskie.
Pod obecną nazwą Aeroklub Warszawski działa od 1931 roku. Po wojnie operował na Lotnisku Gocław, które w 1976 przestało pełnić swoje funkcje, a Aeroklub przeniósł się na Lotnisko Babice, gdzie mieści się do dziś.
Stowarzyszenie zrzesza ponad 1000 członków, w 6 sekcjach specjalnościowych: samolotowej, szybowcowej, balonowej, spadochronowej, modelarskiej i mikrolotowej. Pielęgnuje i kontynuuje wspaniałe tradycje wielu lotniczych pokoleń, jest uznaną organizacją w kraju oraz na arenie międzynarodowej, miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i mieszkanki Warszawy. Do najważniejszych realizowanych przez Aeroklub zadań należą: integracja pasjonatów lotnictwa, reprezentowanie polskiego sportu lotniczego, kultywowanie tradycji, szkolenie adeptów sztuki lotniczej.
Z okazji kolejnych urodzin tego stowarzyszenia Aeroklub Warszawski życzy wszystkim członkom i pracownikom satysfakcji i radości z realizacji pasji latania, bezpiecznych lądowań i wielu dobrych chwil spędzonych wśród aeroklubowej społeczności. A swoim fanom i sympatykom dziękuje za bycie z Aeroklubem na co dzień, liczne i miłe dowody sympatii.
Więcej o historii Aeroklubu można przeczytać na stronie www.aeroklub.waw.pl/historia/
Urodzinowa promocja!
Tradycyjnie z okazji urodzin Aeroklub Warszawski ma prezenty! Wybrane vouchery na loty samolotem i szybowcem oraz skok spadochronowy w tandemie można kupić z 10% zniżką (kod rabatowy: 94urodziny). Zniżka obowiązuje do 31 października br. Więcej TUTAJ.
Aeroklub Warszawski, pierwszy kurs pilotów z 1928 roku
(fot. Autor nieznany/Domena publiczna/Wikimedia Commons)
Komentarze