Bezpłatne szkolenie szybowcowe dla uzdolnionej młodzieży w Aeroklubie Poznańskim

Szybowiec - start za wyciągarką (fot. Aeroklub Poznański)

Aeroklub Poznański zaprasza osoby w wieku od 16 do 17 roku życia do wzięcia udziału w rekrutacji na szkolenie szybowcowe (teoria i praktyka) w sezonie 2019.

W trakcie bezpłatnego szkolenia teoretycznego zostanie wyłoniona grupa kursantów, których pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe sfinansuje Aeroklub Poznański.

Kandydatem na bezpłatne teoretyczne szkolenie szybowcowe (30 godz.) może być osoba w wieku od 16 do 17 roku życia, która wypełniła i przesłała formularz zgłoszenia na szkolenie do 14 czerwca 2019 r. Osoby z najlepszymi wynikami zostaną zakwalifikowane na szkolenie praktyczne.

Kandydatem na bezpłatne praktyczne szkolenie szybowcowe może być osoba w wieku od 16 do 17 roku życia, która wykaże się umiejętnościami potwierdzonymi wysokimi wynikami testu sprawnościowego, a także wykaże się wiedzą z dziedziny lotnictwa (test/egzamin z wiedzy o lotnictwie). Do szkolenia praktycznego zakwalifikowane zostaną osoby, które w wymaganym terminie uzyskają pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich.

Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do 14 czerwca 2019 r. W przypadku pytań Aeroklub Poznański prosi o kontakt mailowy: rekrutacja@aeroklub.poznan.pl

Formularz zgłoszeniowy – (LINK)

Orientacyjny harmonogram szkolenia:
• 15-19 czerwca – bezpłatne teoretyczne szkolenie szybowcowe (30 godz.);
• 22 i 23 czerwca – testy sprawnościowe i test/egzamin z wiedzy o lotnictwie;
• 23 czerwca – ogłoszeni listy osób przyjętych na bezpłatne szkolenie praktyczne
• 24 - 29 czerwca – cd. bezpłatnego teoretycznego szkolenia szybowcowego (37 godz.);
• 30 czerwca – egzamin wewnętrzny;
• 01 lipca - 30 sierpnia – szkolenie praktyczne (szkolenie podstawowe za wyciągarką, celność lądowania).

Wszystkie osoby zainteresowane szkoleniem szybowcowym organizowanym w ramach projektu "Szkolenie szybowcowe dla uzdolnionej młodzieży" Aeroklub Poznański zachęca do przybycia 5 maja 2019 r. (niedziela) na Lotnisko w Kobylnicy na Drzwi Otwarte.

W godzinach od 14:00 do 18:00 będzie możliwość odbycia lotu szybowcem oraz porozmawiania z uczestnikami ubiegłorocznych edycji tego projektu.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.poznan.pl

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus