Rollout samolotu Q400 w malowaniu 100lecia Aeroklubu Polskiego (fot. Aeroklub Polski)

Rollout samolotu Q400 w malowaniu 100lecia Aeroklubu Polskiego

W poniedziałek 17 czerwca w Hangarze nr 3 LOT AMS miał miejsce roll out samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 w specjalnym, rocznicowym malowaniu 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Sponsorami projektu są: Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT CREW, LOT AMS oraz Aeroklub Polski.

Termin roll outu również nie jest przypadkowy, w sobotę 15 czerwca odbyła się Gala Stulecia Aeroklubu Polskiego www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/gala-100-lecia-aeroklubu-polskiego/ a w niedzielę polscy piloci samolotowi zajęli całe podium na mistrzostwach świata. Na odbywających się w Hiszpanii XXIV Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym Michał Wieczorek został mistrzem świata, Krzysztof Wieczorek vice mistrzem świata, a Marcin Skalik II vice mistrzem świata. Piloci Aeroklubu Polskiego zajęli całe podium. Drużynowo Polacy zostali mistrzami świata w lataniu precyzyjnym. Jerzy Markiewicz został mistrzem świata w lądowaniach. Polacy również drużynowo zostali mistrzami świata w lądowaniach. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli na Mistrzostwach 6 medali, 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy. www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/polscy-piloci-samolotowi-znow-zostali-mistrzami-swiata/

Dodatkowo  Aeroklub Polski ogłosilił konkurs na najlepsze zdjęcie tego samolotu. – Do końca wakacji (31 sierpnia) czekamy na zdjęcia zrobione przez naszych fanów – zachęcają członkowie Aeroklubu Polskiego. Do wygrania loty z największymi mistrzami. Lot balonem ze zwycięzcą zawodów o Puchar Gordona Bennetta, lot z mistrzem świata w motoparalotniarstwie Wojtkiem Bógdałem i nagroda główna lot akrobacyjny z Jerzym Makulą – Prezesem Aeroklubu Polskiego i wielokrotnym mistrzem świata w akrobacji.