Pismo Prezesa Aeroklubu Kieleckiego do Aeroklubu Polskiego

Aeroklub Polski

Ponizej prezentujemy Państwu pismo Prezesa Aeroklubu Kieleckigo do Aeroklubu Polskiego zatytułowane  „CZAS NA LEPSZĄ POGODĘ …”

***

Turbulencje, które mam nadzieję mamy za sobą w ostatnim czasie nie ominęły Aeroklubu Kieleckiego. Spektakularne podejście do swoich kompetencji w szczególności w aspekcie wydawania wszelkich zgód, zezwoleń dla podmiotów spoza Aeroklubu przez byłego sekretarza Pana Piotra Niewiarowskiego przyczyniły się do poważnego nadszarpnięcia reputacji Aeroklubu Polskiego.

Niemniej jednak starania podjęte w ostatnim czasie przez Pana Grzegorza Jankiewicza rokują zmiany na lepsze. Aby ta prognoza spełniła się nowy Zarząd musi uzyskać kolejny kredyt zaufania, co nie będzie łatwe. Nie mamy jednak innego wyjścia jak wesprzeć go w wielu działaniach, oczywiście delegując oczekiwania aeroklubów regionalnych przede wszystkim w sferze naprawy finansów, uregulowania spraw majątkowych, zmian statutowych i legislacyjnych.

Dlatego pomimo moich ostatnich doświadczeń, uważam abyśmy wszystkiego nie negowali, a próbowali osiągnąć konsensus i wspólnie wydźwignąć NASZ AEROKLUB z panującej od lat niemocy.

Krzysztof Kwapisz
Prezes Aeroklubu Kieleckiego

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus