Lotnisko w Lesznie dostanie pieniądze

Lotnisko w Lesznie

W miniony czwartek Komisja Kultury i Sportu Rady Miejskiej Leszna obradowała na lotnisku CSS AP w Lesznie. Radni chcieli zorientować się, jak Centralna Szkoła Szybowcowa przygotowuje się do Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w roku 2013 i przyszłorocznych Szybowcowych Mistrzostw Świata Seniorów.

Radni zgodnie ocenili, iż CSS AP jest dobrze przygotowana do organizacji zawodów najwyższej rangi, jednak niepokój budzi stan infrastruktury lotniska, które jest także wizytówką samego miasta.

Doceniając dobrą współpracę, sprawne zarzadzanie Szkołą przez dyrektora Włodzimierza Głodka i konsekwencję władz Aeroklubu Polskiego w przywracanie międzynarodowego prestiżu leszczyńskiego ośrodka w trakcie sesji padł formalny wniosek, by przekazać z budżetu miasta 300 000 zł na potrzeby remontowe obiektów lotniska.

Komisja Kultury i Sportu Rady Miejskiej Leszna jednogłośnie przyjęła wniosek, a przyznane środki zostaną przeznaczone na kapitalny remont internatu dla szybowników.

Przewodnicząca Komisji Kultury i Sprtu – Barbara Mroczkowska była bardzo zadowolona z jednomyślnie przyjętego wniosku i dodała, iż postara się wraz z komisją by lotnisko otrzymało jak najwięcej pieniędzy z miasta.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus