Przejdź do treści
Źródło artykułu

Jesienne zawody samolotowe i szybowcowe im. Ryszarda Jaworza – Dutki

Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w Jesiennych zawodach samolotowych i szybowcowych im. Ryszarda Jaworza-Dutki, które zostaną rozegrane na lotnisku Łososina Dolna (EPNL).

Rozegranie zawodów samolotowych-nawigacyjnych zaplanowano na sobotę 7.10.2017 r. Do dyspozycji zawodników będą dwie C-152, dwie C-172 oraz 3Xtrim. Załoga składa się z pilota i nawigatora. Pilot musi posiadać spełnione wszelkie formalności, łącznie z możliwością zabrania na pokład podróżnego.

Konkurencja będzie polegać na obleceniu trasy nawigacyjnej, rozpoznaniu obiektów na podstawie zdjęć oraz wyłożonych znaków na trasie, regularności przelotu oraz próbie celności lądowania. Na jednym samolocie będzie możliwość wykonania nawet trzech oblotów, a więc ilość załóg wydaje się nie limitowana. Zapraszamy posiadaczy prywatnych samolotów do udziału w zawodach. Odprawa o godz. 9.00, rozpoczęcie konkurencji o godz. 10.00-11.00.

Zgłoszenia na zawody samolotowe należy kierować na adres dyrektor.aph@op.pl do dnia 4.10.2017r.

Zawody szybowcowe na celność lądowania planowane są na ten sam dzień. Zgłoszenia należy kierować na adres dyrektor.aph@op.pl do dnia 4.10.2017r. Przygotowanie sprzętu i startu, godz. 9.00. Udział w zawodach tylko dla obecnych na przygotowaniu i odprawie.

Po zawodach Aeroklub Podhalański zaprasza na wspólne grillowanie.

W przypadku złej pogody w sobotę termin zawodów dzień później 8.10.2017 r. niedziela.


Lotnisko Łososina Dolna


Ryszard Jaworz–Dutka karierę pilota rozpoczął w 1962 roku. Latał na poniemieckich Żurawiach, dwupłatowych CSS-13 (PO-2), Jakach 18, Gawronach, Wilgach i „Antkach”(AN-2). Od połowy lat 70. na stałe związał się z lotnictwem komunikacyjnym. Od 1976 roku był kapitan pilotem samolotów pasażerskich PLL LOT, na początku turbośmigłowych AN-24 i IŁ-18, później na trasach międzykontynentalnych na samolotach odrzutowych IŁ-62, a potem Boeingach 767. Był w pierwszej grupie Polaków szkolonych w USA w pilotowaniu boeingów i licencjonowanych na te maszyny. Posiadał uprawnienia instruktora pilota. Ryszard Jaworz–Dutka był instruktorem Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej oraz członkiem Stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego. Został wyróżniony w konkursie „Skrzydlatej Polski” honorowym tytułem Najsympatyczniejszego Instruktora Lotnictwa Komunikacyjnego 98”. Otrzymał odznaki: Zasłużonego pracownika „LOT” z diamentami oraz Złotą Szybowcową z diamentami. Zmarł 31.08.2015 r. w wieku 69 lat.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony