Kolejne gwiazdy Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Hawks of Romania - gwiazdy Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od jednej z największych plenerowych imprez na Podhalu, jaką jest Nowotarski Piknik Lotniczy. Odkrywamy kolejne karty VII już edycji podniebnego szaleństwa na nowotarskim niebie. Zaplanowaliśmy sporo atrakcji zarówno w powietrzu jak i na terenie imprezy. Udział w tym jakże ważnym i pozytywnie odbieranym wydarzeniu nie tylko przez mieszkańców Podhala, ale również pasjonatów lotnictwa z całej Polski, a także naszych południowych sąsiadów, potwierdzają piloci z za granicy.

Do gwiazd tegorocznych pokazów lotniczych dołączyła grupa akrobacyjna Hawks of Romania. Jest to nowa formacja Aeroklubu Rumuńskiego, założona w 2007 roku, sponsorowana przez Ministerstwo Transportu Rumunii. Piloci przylecą do nas pięcioma samolotami typu Extra 300 i Extra 330, a na niebie zaprezentują się dwa razy dziennie w pełnej formacji i raz w pokazie solisty. Będzie to debiut rumuńskiej grupy w naszym kraju.


Program pokazów jest wciąż uzupełniany, ale już dzisiaj możemy potwierdzić, że pojawi się u nas ponownie John Richards z samolotem Zlin Z-37 Ćmelak, przyleci Piper Cub, Boeing Stearman, Stinson Voyager, RWD-5, Tulak Auster, Jak-18, samoloty ultralekkie, paralotnie, balony na ogrzane powietrzne oraz niezawodni piloci śmigłowców Mi-24.


Liczba uczestników wciąż rośnie. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych dobrych wiadomości, którymi z pewnością podzielimy się z Państwem, ale już teraz zachęcamy do rezerwacji weekendu 15-16 sierpnia i spędzenie go na nowotarskim lotnisku.

Więcej informacji na temat imprezy dostępnych jest na stronie www.pikniknowotarski.pl

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus