Fundacja "Młode Orły" uruchomiła stronę www

Fundacja Sportów Lotniczych "Młode Orły"

Celem Fundacji "Młode Orły" jest pobudzenie aktywności zawodniczej wśród młodych pilotów szybowcowych Aeroklubu Leszczyńskiego, poprzez różnorodne projekty realizowane przez Fundację.

Na swojej stronie, Fundacja uzasadnia:

"W ostatnich latach można zauważyć znaczący spadek w ilości zawodników startujących w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W odniesieniu do lat poprzednich jest to dość znaczący regres, który w dużym stopniu wynika ze sposobu finansowania sportu szybowcowego. Do lat 90 sport szybowcowy był dofinansowany przez Państwo, co umożliwiło dużej grupie młodych ludzi latanie zawodnicze za darmo. Zmiany ekonomiczne które nastąpiły w ostatnich latach spowodowały brak wsparcia finansowego dla sportu szybowcowego, w konsekwencji czego dramatycznie zmniejszyła się ilość Juniorów uczestniczących w zawodach rangi mistrzowskiej."

Spotkanie informacyjne, na którym zostanie przybliżona działalność "Młodych Orłów" jej projekty i cele, odbędzie się w niedzielę 11.04.2010 r o godzinie 19:00 w Aeroklubie Leszczyńskim. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a w szczególności piloci do 25. roku życia.

Więcej o fundacji na stronie mlodeorly.org.pl

Źródło: Aeroklub Leszczyński
comments powered by Disqus