Zagłosuj na projekt "Inauguracja Transgranicznej turystyki Lotniczej"

Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej/Polska Pięknieje

Jak już informowaliśmy na początku marca w aktualnościach www.lotniskoketrzyn.pl, nasz projekt „Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej” który był realizowany w 2010/2011 roku a jego kontynuacją są corocznie organizowane Rajdy (po lotniskach Warmii i Mazur w czerwcu oraz po lotniskach Litwy we wrześniu), został nominowany do ścisłego finału w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii Turystyka Transgraniczna i Międzynarodowa. Jest to dla nas nie lada wyróżnienie ale oczywiście będziemy walczyć o najwyższe wyróżnienie, o statuetkę Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Czekając do 10 maja na oficjalne ogłoszenie końcowych wyników konkursu, zwracamy się z prośbą do przyjaciół i miłośników lotnictwa , pilotów oraz wszystkich zainteresowanych, by wsparli nasz projekt w internetowym plebiscycie oddając swój cenny głos na nasz projekt. Jest to jedyny projekt lotniczy zakwalifikowany do ścisłego finału w konkursie.

Wystarczy wejść na stronę www.polskapieknieje.gov.pl i kliknąć "GŁOSUJ" oraz podać swój adres mailowy... Głos liczy się dopiero po ...potwierdzeniu go na maila...

... Z Waszej strony to może być niewielki i niezbyt absorbujący gest, a nam możecie pomóc w przyczynić się do osiągnięcia wymiernego celu i ogromnej satysfakcji z tego co robimy dla promocji lotnictwa i turystyki lotniczej… Będzie to również gest solidarności oraz aktywnego wspierania dobrych pomysłów środowiska lotniczego.

Swój głos (1 raz z każdego adresu mailowego) można oddać tylko do 20 kwietnia dlatego prosimy o oddanie głosu bez zbędnej zwłoki, a może i zachęcenie swoich znajomych!

Będziemy wdzięczni za wsparcie naszych zapracowanych (wysiłkiem wielu osób) aspiracji i każdy oddany głos poparcia lotniczego projektu!

W imieniu Zarządu AKJ,
Stanisław Tołwiński


O projekcie:
Inauguracja Transgranicznej turystyki Lotniczej

Wraz z rozwojem General Aviation coraz popularniejsza staje się nowa forma turystyki – turystyka lotnicza. Jednym z jej przejawów są turystyczne rajdy lotnicze ich charakter sprawia, że można je traktować jako wyjątkowy produkt turystyczny, a z uwagi na możliwość międzyregionalnych, a także transgranicznych przelotów, jako produkt aktywnej turystyki transgranicznej.

Projekt „Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej” realizowany był w 2010/2011 roku przez Aeroklub Krainy Jezior, Kauno Aeroklubas oraz Marijampolės Aeroklubas. Za jeden z celi postawiono sobie stworzenie wspólnego produktu turystycznego. W ramach tego projektu Partnerzy zorganizowali dwa rajdy lotnicze: „Po lotniskach Warmii i Mazur” i „Po lotniskach Litwy”.

Bardzo ważnym elementem realizacji były konferencje i warsztaty. Dla przykładu w Marijampolu odbyły się warsztaty kierowane do zarządzających lotniskami i lądowiskami. Rozpoczęto tu dyskusję na temat perspektyw i możliwości rozwoju takiej turystyki. Uczestnicy warsztatów (przedstawiciele samorządów, reprezentacji branży turystycznej i specjalistyczne media) opowiedzieli się za rozwinięciem potrzeby znacznie większego angażowania branży turystycznej i samorządów w takie i podobne projekty (m.in.: przez przygotowywanie ciekawych ofert dla turystów lotniczych). Przykład realizacji projektu uznano za prekursorski dla nowej formy promocji regionu i odwiedzin turystycznych, dzięki pokazaniu jego dostępności drogą powietrzną, a jednocześnie służący wspieraniu rozwoju lokalnych lotnisk i lądowisk. Największym efektem realizowanego projektu było duże zainteresowanie środowiska lotniczego w Polsce i na Litwie oraz mediów ogólnokrajowych i liczne relacje z wydarzeń Projektu.

Potencjał Pn.-Wsch. Polski oraz Pd.-Zach. Litwy daje możliwości turystycznych wykorzystania istniejących lotnisk i lądowisk oraz małych samolotów. Mogą go wykorzystać organizatorzy rekreacji i wypoczynku tworząc nowoczesną ofertę turystyczną i promocyjną. Turystyczna i rekreacyjna część programu rajdów nie tylko uatrakcyjniła samą imprezę, ale też pozwoliła pokazać jej uczestnikom możliwości spędzenia czasu, piękno terenów, atrakcje historyczne i kulturalne, przy stosunkowo szybkim sposobie dotarcia do nich. Stworzenie produktu turystycznego – międzynarodowe rajdy lotnicze – zainicjowało stworzeniem oferty dla nowego odbiorcy turysty-lotnika (rodziny czy przyjaciół pilota). Uczestnicy rajdów lotniczych wędrując samolotami, po wylądowaniu biorą również udział w spływach kajakowych, rejsach statkami min. po jeziorach mazurskich, wycieczkach krajoznawczych, piknikach i biesiadach promujących regionalne potrawy itp.

Szczegółowe informacje: www.ttlot.eu

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus