Oświadczenie Aeroklubu Koszalińskiego dot. zbiórki pieniędzy

Impreza lotnicza organizowana przez Aeroklub Koszaliński w Zegrzu Pomorskim (fot. aeroklub.koszalin.pl)

W ostatnich dniach w Koszalińskich mediach oraz w internecie pojawiła się informacja, że “Aeroklub Ziemi Koszalińskiej” prowadzi zbiórkę pieniędzy na nowe lądowisko dla samolotów pod Koszalinem. Poniżej publikujemy oświadczenie Aeroklubu Koszalińskiego dotyczące tej sprawy.

Uwaga – Aeroklub Koszaliński NIE prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy

"Aeroklub Koszaliński (KRS 0000109593, z siedzibą w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 148/402) informuje, że firma nosząca nazwę “Aeroklub Ziemi Koszalińskiej” jest zupełnie inną organizacją nie związaną z właściwym Aeroklubem Koszalińskim.

Pragniemy zwrócić uwagę, że “Aeroklub  Ziemi Koszalińskiej” przyjął tą nazwę dopiero w 2014 skutecznie wprowadzając zamęt i wprowadzając ludzi w błąd, podszywając się niejako pod historię i dorobek Aeroklubu Koszalińskiego. W ostatnich informacjach medialnych wykorzystano również nagrania i fotografie z imprez lotniczych organizowanych przez właściwy Aeroklub Koszaliński w Zegrzu Pomorskim co dodatkowo utwierdza opinię publiczną, że zbiórka pieniędzy jest przeznaczona na organizację którą kojarzą z pokazów i szkoleń lotniczych.

Wyjaśniając panujący nieład informacyjny informujemy, że Aeroklub Koszaliński (KRS 0000109593) po opuszczenia lądowiska w Zegrzu Pomorskim nie przerwał działalności, nadal funkcjonuje i pracuje nad rozwiązaniem oczywistego problemu miejsca do praktykowania działalności lotniczej. Aeroklub Koszaliński posiada dwa legalne, zarejestrowane i zdatne do lotu Szybowce oraz nowy samolot ultralekki, legalnie zarejestrowany w polskim rejestrze pod znakami SP-SGKH. Samoloty i szybowce nie stanowią niczyjej własności prywatnej a własność stowarzyszenia i mogą być użytkowane przez wszystkich aktywnych członków Aeroklubu Koszalińskiego zgodnie z posiadanymi przez tych członków kwalifikacjami.

Aeroklub Koszaliński co roku prosi o przekazanie 1% z podatku na cele statutowe jednak nie organizujemy jak dotąd żadnych zrzutek czy innych zbiórek pieniędzy. Jeśli ten fakt ulegnie zmianie, zostaną Państwo o tym poinformowani."


Impreza lotnicza organizowana przez właściwy Aeroklub Koszaliński w Zegrzu Pomorskim
(fot. aeroklub.koszalin.pl)

Źródło: Aeroklub Koszaliński
comments powered by Disqus