Samolotowe zawody na celność lądowania w Kielcach rozegrane

Samolotowe zawody na celność lądowania w Kielcach (fot. aeroklub.kielce.pl)

W dniu 4 listopada br. na lotnisku Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie rozegrane zostały samolotowe zawody na celność lądowania. Latały dwa samoloty Tecnam P2002 JF Sierra i dwa prywatne statki powietrzne.

Dla odwiedzających w tym dniu lotnisko obcych statków powietrznych i pilota szkolącego się w tym dniu na samolocie Piper PA-28 Arrow (SP-ASP), zawody były również okazją, żeby zmierzyć celność przy użyciu profesjonalnego sprzętu mierniczego, który udostępniony został przez aeroklubowego kolegę Krzyśka Miziołka.

Udział w zawodach gwarantował świetną zabawę, kąśliwe uwagi tych, co akurat byli na ziemi (mniej chętnie komentowaliśmy po odbyciu swoich lotów), znakomite sprawdzenie się w zaplanowaniu kręgu, stabilnego podejścia i miejsca przyziemienia w sytuacji lekkiego stresu, który gwarantował smaczek rywalizacji i chęci pokazania jak najlepiej swoich umiejętności lotniczych. Dodatkowo zabawa dała możliwość znakomitego treningu i spędzenia czasu na lotnisku.

Każdy z pilotów wykonał po dwa loty, na podstawie których wyłoniono finałową „9” lotników. W finale można było polecieć raz. Ostateczna kwalifikacja poniżej:

Wyniki zawodów samolotowych w celności lądowania Masłów 2017

Grupa finałowa (3 loty)
1.  Jakub Zbylut – 95 pkt
2.  Wiesław Barcic – 132 pkt
3.  Krzysztof Miziołek – 208 pkt
4.  Kacper Banachowski – 213 pkt
5.  Jan Jawornik – 218 pkt
6.  Krzysztof Kania – 238 pkt
7.  Tomasz Mucha – 340 pkt
8.  Mariusz Jędruszczak – 341 pkt
9.  Wojciech Głowacki – 345 pkt

Pozostali (2 loty)
10. Łukasz Godowski – 224 pkt
11. Janusz Kamiński – 235 pkt
12. Paweł Stępień – 250 pkt
13. Grzegorz Telicki – 250 pkt
14. Bartosz Kasza – 280 pkt
15. Piotr Stróżyk – 350 pkt

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, a w szczególności pomysłodawcy i organizatorowi, naszemu HT – Jurkowi Domagale.

Tomasz Mucha
Przewodniczący Sekcji Samolotowej AKi

Źródło: Aeroklub Kielecki
comments powered by Disqus